Grant’s w zupełnie nowej odsłonie

09-08-2018

Grant’s, jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych marek w świecie szkockiej whisky, przygotowała na ten rok sporo niespodzianek. Od sierpnia na sklepowych półkach ten wyjątkowy alkohol pojawi się w odświeżonych opakowaniach. To jednak nie wszystko – w portfolio marki pojawią się zupełnie nowe warianty.

Za whisky Grant’s stoi wieloletnia, rodzinna historia. Ubiegły rok był jednak szczególną datą dla jej legendy i dziedzictwa. Marka celebrowała 60. urodziny swojego symbolu, czyli klasycznej trójkątnej butelki. Jednocześnie marka Grant’s obchodziła 130. rocznicę założenia przez Williama Granta, destylarni w Dufftown, która stała się początkiem imperium marki.

Ten rok również będzie obfitował w liczne wydarzenia. Już od sierpnia na sklepowych półkach whisky Grant’s pojawi się w zupełnie nowych opakowaniach. Nie oznacza to oczywiście, że marka porzuciła swój najbardziej charakterystyczny, trójkątny kształt butelki, zaprojektowany przez Hansa Schlegera w 1957 roku. Począwszy od odświeżonej formy opakowania przez grawery podkreślające wieloletnią historię rodziny Grantów aż po nowe etykiety w kształcie tarczy, wszystkie zmiany nadają butelkom opakowaniom elegancji i dostojności.  

Jesteśmy niezwykle dumni mogąc celebrować kolejny, wyjątkowy rok dla marki Grant’s wspólnie z naszymi konsumentami, wiernymi fanami szkockiej whisky – mówi Anna Łączyńska, Brand Manager marki Grant’s. Razem z nimi chcemy uczcić wyjątkowe, dziedzictwo rodziny Grantów poprzez wprowadzenie na rynek odświeżonych opakowań. To jednak nie koniec nowości, które przyszykowaliśmy na ten rok.

Najważniejsze dla fanów marki będą z pewnością zmiany, którym ulegnie portfolio whisky Grant’s. Dotychczasowy, bazowy wariant Grant’s Family Reserve pojawi się teraz na rynku pod nową nazwą Grant’s Triple Wood. Stanowi ona podkreślenie wyjątkowego procesu leżakowania w trzech różnych typach beczek. Nowe beczki z amerykańskiego dębu dodają temu wariantowi Grant’s pikantnych nut smakowych, beczki z dębu amerykańskiego odpowiadają za słodycz a beczki po amerykańskim burbonie – za subtelne nuty wanilii. To właśnie ta kombinacja, której zawdzięcza swoją nazwę, sprawia, że whisky Grant’s Triple Wood wyróżnia się bogatym i łagodnym smakiem z którego słynie.

Absolutną nowością w portfolio marki jest wariant Grant’s Rum Cask Finish. Składa się na niego kompozycja najlepszych, szkockich whisky, która dzięki finiszowaniu w beczkach po karaibskim rumie charakteryzuje się złożonym smakiem z nutami bananów i słodkich przypraw oraz wyraźnie wyczuwalnym zapachem tropikalnych owoców. Grant’s Rum Cask Finish to idealna whisky dla konsumentów zaczynających swoją przygodę w świecie whisky, poszukujących delikatnego smaku i przyjemnych nut zapachowych – dodaje Anna Łączyńska.

Jednocześnie na sklepowych półkach pojawi się też kolejna nowość - Grant’s Sherry Cask 8YO. Ta whisky blended z segmentu premium leżakuje minimum 8 lat w trzech różnych typach beczek, a następnie finiszowana jest w beczkach po sherry Oloroso. Zapewnia jej to bogaty, owocowy smak, idealny dla konsumentów poszukujących zrównoważonej, łagodnej whisky z oznaczeniem wieku.

Ostatnią nowością w rodzinie marki jest Grant’s Smoky. Na jego wyjątkowy smak składa się kompozycja zbożowych i słodowych whisky, ze zwiększonym dodatkiem dymnych whisky (czyli produkowanych ze słodu jęczmiennego, suszonego przy pomocy dymu torfowego). Jej aromat jest łagodny i owocowy, jak w przypadku pozostałych wariantów marki, ale podkreślony wyraźnym aromatem ciepłego dymu.

Ojcem marki Grant’s jest William Grant, który w 1887 roku stworzył pierwszy destylat we własnej destylarni, którą otworzył w szkockim Dufftown. W 1898 roku na rynek trafiły pierwsze butelki whisky Grant’s. Do dziś whisky marki tworzone są według tej samej, niezmienianej od pokoleń receptury, która łączy w sobie trzy najwyższej jakości składniki: szkocki jęczmień z Girvan, krystalicznie czystą wodę ze źródła na Wzgórzach Conval i świeże powietrze z Dufftown. Dowodem na wyjątkowość tej kombinacji jest uznanie specjalistów na międzynarodowych festiwalach, na których marka regularnie zdobywa najwyższe laury. Wraz z ogromną popularnością whisky Grant’s, która jest jedną z najchętniej wybieranych szkockich na świecie, są to koronne dowody uznania dla pięciu pokoleń pasji, ciężkiej pracy i niezależności rodziny Grantów.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.