Młodzi białostoczanie wygrali w finale II edycji projektu edukacyjnego „Absolwent w Transferowni”

06-07-2016

Studenci białostockich uczelni walczyli o nagrody i staże podczas finału II edycji programu „Absolwent w Transferowni”, organizowanego przez CEDC International z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym, pod patronatem prezydenta Białegostoku.

24 uczestników, podzielonych na sześć grup roboczych, przez ostatnie dwa miesiące intensywnie pracowało nad problemami biznesowymi z obszarów produkcji i łańcucha dostaw przygotowanymi przez ekspertów CEDC International. Każda grupa otrzymała też cenne wsparcie mentorów - dr inż. Olga Orynycz oraz dr Urszula Ryciuk z Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. Dodatkowo, wszystkie grupy uczestniczyły w profesjonalnych szkoleniach z zakresu  kreatywności, networkingu, zarządzania czasem, efektywności lidera oraz wystąpień publicznych.

"Projektowi „Absolwent w Transferowni” patronujemy już po raz drugi" – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. "Poziom skomplikowania problemów stawianych przez organizatorów jest bardzo wysoki, ale zadania, z którymi mierzą się studenci, mają walor praktyczny. To bardzo cenne, bo wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu uczestnicy mogą wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej".

Podczas uroczystego finału, który odbył się 5 lipca w siedzibie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, każda grupa studentów prezentowała swoje rozwiązania przed komisją składającą się z przedstawicieli organizatorów projektu. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Adrianna Malinowska, Marta Borkowska, Paulina Danilewicz, Damian Popławski, Yan Shvaibovich, Karolina Wądołowska, Bartosz Gryko i Agnieszka Porucznik.

O zwycięstwie decydowała innowacyjność rozwiązania, jego przewaga konkurencyjna, a także gotowość do wykorzystania komercyjnego. Laureaci zdobyli stypendia w wysokości 10.000 zł, do wykorzystania na szkolenia, kursy lub studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje. Dwie studentki, Agnieszka Porucznik oraz Marta Borkowska, zostały ponadto wynagrodzone 3-miesięcznymi, płatnymi stażami w Polmosie Białystok za swoje wyjątkowe zaangażowanie. Przedstawiciele CEDC zdecydowali się dodatkowo przyznać 2-miesięczne, płatne staże Adamowi Dzieszucie oraz Łukaszowi Sawickiemu za ich innowacyjne rozwiązania problemów postawionych przez ekspertów.

"To dla nas bardzo ważny projekt. Uchylamy drzwi i dajemy możliwość pochylenia się nad realnymi problemami gospodarczymi. To szansa bliskiej współpracy z biznesem i podszlifowania swoich umiejętności miękkich, kreatywności i współpracy w interdyscyplinarnym zespole. To wszystko jest ważne na obecnym rynku pracy, niezależnie czy studenci będą się starali znaleźć zatrudnienie u kogoś, czy też wybiorą bardziej odważnie i spróbują sił we własnym biznesie" – powiedziała Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor BPN-T.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.