Najpopularniejsza żytnia wódka w nowej odsłonie

25-07-2016

Żytniówka, żytnia wódka prosto z serca Podlasia - jedna z najpopularniejszych marek alkoholu w Polsce, pojawi się w sierpniu w zupełnie nowej odsłonie.

Żytniówka to niekwestionowany lider segmentu ekonomicznego1. W ubiegłorocznym, międzynarodowym rankingu Klubu Milionerów, stworzonym przez prestiżowy magazyn Drinks International, została też uznana za najszybciej rosnącą markę wódki na świecie2. Teraz Żytniówka pojawia się na rynku w nowym, kompletnie odświeżonym opakowaniu. Marka prezentuje również nową komunikację podkreślającą jej główne atrybuty – żytni spirytus i tradycję wyrobu wódek z polskiego żyta oraz Podlasie, jako region swojego pochodzenia.

 

"Konsumenci od lat doceniają Żytniówkę. To alkohol produkowany wyłącznie z polskiego żyta i opierający się na tradycji wyrobu prawdziwej, polskiej wódki. Tej wielkiej i lubianej przez Polaków marce już od dawna należało się dedykowane opakowanie. Jesteśmy przekonani, że w odświeżonej odsłonie, z nową butelką i komunikacją podkreślającą pochodzenie, Żytniówka trafi w gusta konsumentów" – mówi Klaudia Krupicz, Brand Manager marki Żytniówka.

 

Nowe opakowanie jest wyższe i smuklejsze. Wraz z odświeżonym logotypem Żytniówki i licznymi grawerami z przodu i z tyłu butelki, prezentującymi kłosy żyta, komunikują one główny atrybut tej popularnej marki wódki – polski, żytni spirytus. Zmianie uległy także zakrętka i owijka na szyjce butelki. Teraz pojawią się w ciepłym, złotym kolorze, odwołującym się do słonecznych pól zbóż i podkreślającym pochodzenie Żytniówki z serca Podlasia.

 

Wprowadzenie odświeżonego opakowania i komunikacji marki wspierane będzie materiałami POS i komunikacją w prasie handlowej. Zupełnie nowa odsłona Żytniówki, również w wariantach smakowych, dostępna będzie od sierpnia w kanale handlu tradycyjnego i nowoczesnego w pojemościach: 100ml, 200ml, 500ml i 700ml.

 

1 Ogólnopolska analiza rynku detalicznego, marzec 2016, udziały wolumenowe, wódka i napoje spirytusowe

2 The Millionaire's Club, Drinks International, czerwiec 2015. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.