Nowe Żytniówki Czyste z nutami polskich, tradycyjnych smaków

14-06-2017

Od lipca, do portfolio Żytniówki, jednej z najpopularniejszych marek alkoholu w Polsce, dołączą dwie, nowe, czyste wódki z nutami smakowymi chleba i chrzanu.

Żytniówka, unikalna marka z serca Podlasia, jest jedną z najszybciej rosnących wódek na świecie[1]. Za jej sukcesy sprzedażowe na rodzimym gruncie odpowiadają warianty słodko-gorzkie oraz Żytniówka Czysta - lider sprzedaży  w segmencie wódek ekonomiczych. Po ubiegłorocznych wprowadzeniach unikalnych smaków w segmencie słodko-gorzkim, Żytniówki Gorzkiej z Pigwą i Żytniówki Gorzkiej z Pomarańczą, a także odświeżeniu linii opakowań i komunikacji marki, nadszedł czas na rozszerzenie portfolio Żytniówki Czystej.

"Idąc w ślady naszej siostrzanej marki, Żubrówki, która z sukcesem wpisała się w trend czystych wódek z nutami smakowymi, postanowiliśmy przełożyć to na nasze doświadczenie i tradycję rodem z Podlasia. Żytniówka Chlebowa i Żytniówka Chrzanowa, nasze nowe wódki, opierają się na sile marki – polskim, żytnim spirytusie oraz pochodzeniu z najczystszego regionu Polski. Nowe nuty smakowe, utrzymane w tradycyjnym tonie, z pewnością zyskają sobie wielu fanów. Wprost kojarzą się one z biesiadowaniem i zachęcają do spotkań przy suto zastawionym stole" - mówi Magdalena Żołnowska, Brand Manager marki. 

"Oba smaki są absolutną innowacją w segmencie wódek ekonomicznych. Żytniówka Chlebowa to czysta wódka wzbogacona smakiem świeżego, żytniego chleba na zakwasie, wypiekanego według tradycyjnej receptury, natomiast Żytniówka Chrzanowa charakteryzuje się wytrawnym smakiem, który doskonale wzbogaca walory smakowe tradycyjnych potraw. Smaki są wyczuwalne, ale nie dominujące. Do stworzenia nowych wódek Żytniówki zainspirowało nas bogactwo Podlasia - regionu położonego z dala od wielkich miast, słynącego z nieskażonej przyrody i prawdziwej, polskiej gościnności".

Wprowadzenie do sprzedaży nowych Żytniówek czystych z nutami smakowymi wspierane będzie materiałami POS i specjalnymi pakietami sprzedażowymi w sklepach oraz komunikacją w prasie handlowej. Żytniówka Chlebowa i Żytniówka Chrzanowa będą dostępne w sprzedaży od początku lipca. w kanale handlu tradycyjnego w pojemościach: 100, 200 i 500ml.

[1] The Millionaire's Club, Drinks International, czerwiec 2015. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.