Soplica z dwoma złotymi medalami Monde Selection!

10-04-2018

Jurorzy najbardziej prestiżowego i najstarszego na świecie konkursu dedykowanego produktom spożywczym docenili jakość Soplicy. Jedna z najstarszych marek alkoholowych w Polsce zdobyła złote medale w dwóch kluczowych kategoriach – wódek smakowych i nalewek owocowych.

Nagrodzona złotym medalem Monde Selection 2018 w kategorii nalewek owocowych Soplica Orzech Laskowy to jeden z najpopularniejszych wariantów w smakowym portfolio marki. Jej wyjątkowa receptura inspirowana jest tradycyjnymi, dopracowywanymi przez pokolenia  przepisami. Sekretem jej niepowtarzalnego smaku są naturalne i starannie wyselekcjonowane orzechy laskowe oraz leżakowanie w specjalnych warunkach. Drugi złoty medal Monde Selection 2018, tym razem w kategorii wódek smakowych, otrzymała Soplica Staropolska Czarna Jeżyna. Jeżyny pochodzą z tej samej rodziny co częściej spotykane i wykorzystywane w przetwórstwie maliny, a ich mniejsza popularność wynika z faktu, że owoce jeżyny są bardzo wrażliwe na zmiany temperatur i nie nadają się do dłuższego przechowywania – wystarczy jeden dzień w stanie surowym, aby straciły swój unikalny, lekko cierpki smak. Dlatego najlepsze alkohole, takie jak Soplica Staropolska, zestawiane są z owoców wkrótce po zerwaniu z krzewu.

Nagrody Monde Selection są dla nas dowodem na to, że tradycyjne receptury i naturalne składniki wykorzystywane od lat przy produkcji nalewek i wódek Soplicy stanowią gwarancję najwyższej jakości tych alkoholi – mówi Klaudia Krupicz, Brand Manager marki. Dwa złote medale, które otrzymały w Brukseli sztandarowe alkohole z portfolio Soplicy, pokazują, że produkowane przez nas alkohole spotykają się z uznaniem nie tylko rodzimych ekspertów i konsumentów, ale także specjalistów z zagranicy, co cieszy nas równie mocno.

Monde Selection to wyjątkowy, działający od 1961 konkurs jakości dedykowany produktom spożywczym. W gronie jurorów zasiada ponad 70 ekspertów, którzy oceniają wyroby w siedmiu głównych kategoriach, zgodnie ze swoją specjalizacją. Wszystkie zgłoszone produkty biorące udział w konkursie poddawane są szczegółowym badaniom laboratoryjnym, a także degustowane przez ekspertów na zasadzie ślepych testów. Aby dochować należnej staranności, eksperci Monde Selection współpracują z certyfikowanymi laboratoriami i niezależnymi instytucjami badawczymi takimi jak CERIA, BRUCEFO, Instytut Meurice czy NSF Euro Consultants.

 

 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.