Whisky Glen Grant nagrodzona w tegorocznej edycji kompendium „Whisky Bible”

27-02-2018

Marka Glen Grant wraz ze swoimi osiemnasto- i dziesięcioletnimi wariantami ponownie znalazła uznanie w wyczekiwanym przez amatorów whisky kompendium Jima Murraya pod tytułem „Whisky Bible”.

Osiemnastoletni wariant marki Glen Grant zdobył miano „Szkockiej whisky roku”, otrzymując ten najważniejszy tytuł już drugi rok z rzędu. Produkowana w Speyside whisky została ponadto uznana za jedną z trzech najlepszych whisky na świecie, pomimo iż Jim Murray przygotowując swój przewodnik spróbował w tym roku aż 1241 nowych whisky. Osiemnastoletni Glen Grant uhonorowany został jeszcze tytułami „Whisky single malt roku” oraz „Najlepszej whisky single malt leżakowanej przez 16 do 21 lat”. Kolejnym wyróżnieniem w najnowszej edycji „Whisky Bible” jest zdobycie po raz szósty z rzędu przez dzisięcioletni wariant whisky Glen Grant niezwykle pożądanego tytułu najlepszej whisky w kategorii do 10 lat leżakowania.

W zeszłym roku byliśmy zaszczyceni przyznaniem nam tytułu „Szkockiej whisky roku”. To, że nasza whisky pochodząca zdobywa ten tytuł drugi rok z rzędu jest absolutnie niesamowite. Jesteśmy niezwykle dumni ze sposobu, w jaki tworzymy nasz unikatowy złocisty napój i cieszymy się, że niezmienna jakość tych wspaniałych produktów znajduje uznanie takich legend w naszej branży, jak Jim Murray – skomentował to wyróżnienie Dennis Malcolm, mistrz destylacji Glen Grant.

„Whisky Bible” Jima Murraya jest corocznym, najlepiej sprzedającym się na świecie i najbardziej wpływowym przewodnikiem po świecie whisky. To uznane w branży kompendium wiedzy zawiera ok. 4500 szczegółowych, dokładnie przeanalizowanych i łatwych do zrozumienia not degustacyjnych dotyczących wiodących i mniej znanych rodzajów whisky. Każdą whisky degustuje i ocenia osobiście Jim Murray przyznając ogólną punktację w skali od 1 do 100. 

Destylarnia Glen Grant, założona w 1840 r. przez braci Johna i Jamesa Grantów w Rothes w Speyside w Szkocji szczyci się niezwykłym procesem podwójnej destylacji, który wyróżnia jej zdobywające nagrody warianty na tle konkurencji. Produkowana z zastosowaniem wysokich, smukłych alembików, wprowadzonych do zakładu ponad sto lat temu przez genialnego Jamesa „Majora” Granta, whisky ta charakteryzuje się kusząco łagodnym, delikatnym smakiem.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.