Ziemniaczana wódka Palace z nową komunikacją

12-10-2017

Obecna od 26 lat na rynku wódka Palace, w październiku trafiła do na sklepowe półki w odświeżonym opakowaniu i z nową komunikacją. Marka, jak zawsze, podkreśla wysoką jakość wódki produkowanej na bazie spirytusu ziemniaczanego. Z drugiej strony nawiązuje także do tradycji dobrej zabawy i celebrowania wyjątkowych okazji.

Palace to ziemniaczana, polska wódka premium. Obecnie, ten segment naszego rynku zdominowany jest przez wódki na bazie spirytusu zbożowego. Badania prowadzone  na przestrzeni ostatnich dwóch lat pokazują jednak, że charakterystyczny, delikatny smak wódek ziemniaczanych jest coraz częściej doceniany przez konsumentów.* Produkowana w Białymstoku wódka Palace również zyskuje na popularności wśród osób poszukujących bardziej wyjątkowych alkoholi.

Wódka Palace postrzegana jest przez konsumentów jako wysokiej jakości alkohol o eleganckim wizerunku, który doskonale sprawdza się podczas wyjątkowych okazji, takich jak np. wesela – mówi Monika Grudniak, reprezentująca markę Palace. Dlatego, wraz z odświeżonym opakowaniem, postanowiliśmy też zaprezentować nową platformę komunikacyjną. Nawiązuje ona do tradycji dobrej zabawy, zarówno poprzez brand hero – księcia Jana Klemensa, jak i nowe hasło: „Palace. Ożywia ducha dobrej zabawy”.

Odświeżone opakowanie wódki Palace nadal nawiązuje swoim charakterystycznym kształtem do XVII-wiecznych kolumn z Pałacu Branickich w Białymstoku. Zmianom uległy natomiast etykiety. Grafika utrzymana jest w formie szkicu, co nadaje jej rzemieślniczego charakteru, zgodnie z aktualnymi trendami rynkowymi. Na etykiecie wyróżnione zostało również hasło „polska wódka”, podkreślające unikalność receptury marki Palace. Z tyłu butelki umieszczono tekst oraz grafikę nawiązujące do charakteru produktu i jej lekkiej ekstrawagancji. W oknach pałacu widać ludzi biorących udział w zabawie oraz strusia, który nie znalazł się tam przypadkowo. W XVIII wieku, o czym wie niewielu, strusie zostały sprowadzone do Białegostoku jako zwierzęta ogrodowe. Najważniejsze, czyli zawartość butelki, nie uległa zmianie.

Wprowadzenie do sprzedaży wódki Palace w odświeżonej butelce i z nowa komunikacją wspierane będzie materiałami POS i specjalnymi ekspozycjami w sklepach, a także aktywnościami w prasie handlowej. W sprzedaży marka pojawi się od października w kanałach handlu tradycyjnego i nowoczesnego, w opakowaniach o pojemności 500 i 700ml. 

* Źródło: Kantar TNS, badania jakościowe FGD dotyczące marki Palace, w latach 2015-2017.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.