Znamy zwycięzców 3 edycji projektu "Absolwent w Transferowni”

09-02-2018

24 stycznia 2018 roku w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się finał III edycji projektu "Absolwent w Transferowni - Komunikacja marki w architekturze”. Tym razem szansę na wygranie 10.000 złotych mieli studenci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Każda edycja projektu „Absolwent w Transferowni” jest poświęcona innej tematyce. W poprzednich latach do współpracy zostali zaproszeni studenci z kierunków takich jak biotechnologia, biologia, chemia, farmacja, zarządzanie, inżynieria biomedyczna, inżynieria produkcji czy logistyka. W tym roku z zadaniem konkursowym w projekcie organizowanym przez CEDC International wraz z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym zmierzyli się młodzi projektanci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Stanęli przed problemem zaprojektowania strefy wejścia i holu siedziby Polmosu Białystok, zakładu produkcyjnego należącego do CEDC International.

O wygraną w projekcie walczyło łącznie 12 studentów, podzielonych losowo na 3 grupy. Oprócz wizyt w  Polmosie Białystok i rozmów z pracownikami, uczestnicy mogli liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony swoich mentorów: dr. inż. arch. Adama Jakimowicza oraz dr. inż. Adama Musiuka. Poprzeczka była ustawiona wysoko: studenci musieli zaprojektować koncepcje strefy wejścia i holu w siedzibie. Oprócz nagrody pieniężnej młodzi architekci mogli zdobyć również wartościowe doświadczenie: mimo braku dyplomu już będą mogli pochwalić się własną realizacją dla jednej z największych białostockich firm.

Ważne jest dla nas, aby siedziba Polmosu była wizytówką naszej firmy. Wybrany przez nas projekt powinien łączyć nowoczesność i funkcjonalność z wieloletnią tradycją zakładu tak ważnego dla mieszkańców Białegostoku jak i naszej firmy. Chcieliśmy przede wszystkim dowiedzieć się jaką historię przekazujecie w waszych koncepcjach oraz zobaczyć świeże, młode podejście do projektu zagospodarowania siedziby – podkreślił Krzysztof Kouyoumdjian, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych firmy CEDC International.

Główną nagrodę w postaci 10.000 złotych uzyskali: Patrycja Kiernozek, Kamila Kozioł, Kacper Przywara i Sebastian Przestrzelski. Jury doceniło szczegółowość i dociekliwość projektu: studenci wzięli pod uwagę uwarunkowania terenu na którym stoi siedziba firmy, a także przygotowali kosztorys wykonania przygotowanego przez nich projektu.

Nagroda główna jest z pewnością obiecująca, ale ważne jest też to, że wasza koncepcja zostanie wykonana. Staramy się pomagać studentom w naszym mieście – projekt „Absolwent w Transferowni” mimo iż jest stosunkowo młody, na pewno daje nadzieję na przyszłość. Studenci uzyskują cenne doświadczenie, a my satysfakcję z pomocy młodym ludziom –  stwierdził Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku.

Podczas finału, każda grupa robocza miała 30 minut na zaprezentowanie swojej koncepcji przed przedstawicielami organizatorów projektu. Warto zauważyć, że wszyscy studenci wywiązali się z zadania perfekcyjnie: nie tylko stworzyli wizualizacje i koncepcję, ale za każdym projektem stała również historia Polmosu Białystok. W projektach dominowało drewno i zieleń kojarzone z Puszczą Białowieską i czołowymi produktami CEDC International. To wszystko zostało zaprezentowane w połączeniu z bardziej nowoczesnymi materiałami takimi jak cegła klinkierowa czy szkło.

 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.