Zwycięzcy Campari Academy 2018 po wizycie w Mediolanie

08-10-2018

Campari, legendarna włoska marka, ogłosiła zwycięzców trzeciej edycji konkursu barmańskiego Campari Academy. W tym roku najwyższe laury zdobyli Filip Wieczorek i Sara Kowalczyk, reprezentanci lokali z Krakowa.

Wpisując się w trendy powrotu do klasycznych koktajli oraz rosnącej popularności aperitifów, Campari już od trzech lat organizuje w Polsce konkurs pod nazwą Campari Academy. Ogólnopolskie wydarzenie z roku na rok gromadzi coraz większe grono młodych adeptów sztuki miksologii. Do finału tegorocznej edycji wybranych zostało 30 barmanów i barmanek. Stanęli oni przed nie lada zadaniem – mieli stworzyć i zaprezentować własną wersję klasycznego koktajlu Negroni. Będący legendarnym połączeniem składników, oryginalny przepis na ten koktajl ma już prawie 100 lat, a mimo to cieszy się niesłabnącą popularnością wśród barmanów i konsumentów. Nazwa konkursu Campari Academy odnosi się wprost do barmańskiego dziedzictwa marki. Akademia Campari jest, utworzonym w 2012 roku przez Gruppo Campari, miejscem szkoleń dla profesjonalistów. Zlokalizowane jest w głównej siedzibie firmy, w Sesto San Giovanni. Celem Akademii Campari jest wspieranie barmanów z całego świata w ich dalszym rozwoju – taki cel postawili sobie również organizatorzy polskiego konkursu pod tą samą nazwą.

Dostaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń – mówi Rafał Nawrot, Brand Ambasador marki Campari. Twisty tworzone przez finalistów, bazujące na tradycyjnym i nieśmiertelnym Negroni, były skomponowane z wielu niebanalnych składników. Ich testowanie przyniosło nam mnóstwo radości i dumy z możliwości polskiej sceny barmańskiej, która rośnie w siłę.

Zwycięzcy Campari Academy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach dotyczących promocji i sprzedaży. Pierwsza premiowała najlepszą formę promocji własnego drinka – jej kreatywność i angażowanie konsumentów, druga natomiast miała na celu uhonorowanie koktajli, których sprzedaż była najwyższa. Laureatem obu kategorii został Filip Wieczorek, na co dzień pracujący w krakowskim cocktail-barze Czeczotka, drugie miejsca zajęła za to Sara Kowalczyk z lokalu Z ust do ust, również z Krakowa. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka do Mediolanu dla obojga zwycięzców. Filip i Sara będą mieli okazję zwiedzić Campari Academy i inne miejsca ściśle związane z bogatą historią Campari.

Campari to współczesny, przyciągający uwagę klasyk. Przepis, który pozostaje niezmieniony, powstał w Novarze w 1860 r. i jest podstawą kilku najbardziej znanych na świecie koktajli. Campari to napój alkoholowy uzyskiwany z naparu z gorzkich ziół, aromatycznych roślin oraz owoców zmieszanych z alkoholem i wodą. Dzięki żywemu, czerwonemu kolorowi, intensywnym aromatom i inspirującemu smakowi Campari stanowi od zawsze synonim intrygującej przyjemności, rozwijającej się w urzekające smakowe doświadczenie. Wartości te uczyniły markę Campari sławną na całym świecie jako symbol pełnego pasji włoskiego stylu i doskonałości.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.