Soplica

Tradycja pielęgnowana przez pokolenia

Tradycja Soplicy to staropolskie receptury, po raz pierwszy spisane przez Bolesława Kasprowicza – założyciela Fabryki Likierów i Wódki w Gnieźnie. Już w 1891 roku, w oparciu o przekazywane od pokoleń rodzinne przepisy, powstaje w niej jedna z najstarszych polskich wódek.

Soplica

Od tego czasu Soplica z powodzeniem gości na polskich stołach, będąc nieodłączną częścią rodzinnych uroczystości i towarzyskich spotkań. O wyjątkowości trunków sygnowanych tą marką decyduje także długie leżakowanie w specjalnych warunkach, zgodne z wielowiekową polską tradycją

Soplica

Tylko naturalne składniki

Tradycyjny charakter naszych produktów płynie prosto z polskiej natury. Do produkcji Szlachetnej Wódki oraz nalewek Soplicy jako jedyni od zawsze używamy wyłącznie naturalnych składników – dojrzewających w słońcu i starannie wyselekcjonowanych najlepszych rodzimych owoców i zbóż

Soplica

Naturalne składniki Soplicy zostały wybrane przez doświadczonych fachmistrzów, od lat tworzących i pielęgnujących wyjątkowy smak ulubionych trunków wielu pokoleń Polaków.

Nasze produkty

Soplica Szlachetna Wódka
Soplica Uszlachetniona Jabłkiem
Soplica Uszlachetniona Śliwką
Soplica Przepalana Klasyczna
Soplica Przepalana z suszem owocowym
Soplica Orzech Laskowy
Soplica Orzech Włoski
Soplica Truskawkowa
Soplica Śliwkowa
Soplica Pigwowa
Soplica Czarna Porzeczka
Soplica Wiśniowa
Soplica Malinowa
Soplica Jagodowa
Soplica Cytrynowa z nutą miodu
Soplica Mirabelkowa
Soplica Jabłkowa
Soplica Staropolska
Soplica Staropolska Dereniowa
Soplica Staropolska Głogowa
Soplica Staropolska Jeżynowa

Soplica Szlachetna Wódka

Soplica Szlachetna Wódka to najwyższej jakości wódka o idealnie delikatnym smaku i aromacie. Jej wyjątkowo szlachetny charakter zawdzięczany jest pielęgnowanemu przez pokolenia połączeniu doskonałej, tradycyjnej receptury i kunsztu produkcji na bazie najczystszych polskich zbóż. Szlachetna Wódka od Soplicy to tradycja pielęgnowana przez pokolenia.

Soplica Uszlachetniona Jabłkiem

Czysta wódka o aromacie i posmaku soczystych jabłek. Połączenie czystej wódki z esencją z jabłek sprawia, że wódka ta nie jest ostra, ale zyskuje przyjemny aromat i wytrawny, delikatny owocowy posmak. Stworzona w oparciu o polskie składniki oraz receptury odwołujące się do polskiej tradycji wytwarzania wysokoprocentowych destylatów owocowych, która sięga aż kilkaset lat wstecz.

Soplica Uszlachetniona Śliwką

Czysta wódka o subtelnym i delikatnym śliwkowym posmaku. Połączenie czystej wódki z esencją ze śliwek sprawia, że wódka ta nie jest ostra, ale zyskuje przyjemny aromat i wytrawny, delikatny owocowy posmak. Stworzona w oparciu o polskie składniki oraz receptury odwołujące się do polskiej tradycji wytwarzania wysokoprocentowych destylatów owocowych, która sięga aż kilkaset lat wstecz.

Soplica Przepalana Klasyczna

Soplica Przepalana inspirowana jest przepisami na dawne tradycyjne polskie wódki gatunkowe, tzw. „Przepalanki”, których historia sięga XVIII wieku. Sekretem smaku przepalanek było dodanie przepalonego w odpowiedni sposób cukru. Sprawia on, że Soplica Przepalana zyskuje subtelny i delikatny smak, z przyjemną karmelową goryczką oraz piękny, bursztynowy kolor. Taka też jest Soplica Przepalana Klasyczna, charakteryzująca się subtelnym smakiem przełamanym goryczką karmelu.

Soplica Przepalana z suszem owocowym

Soplica Przepalana inspirowana jest przepisami na dawne tradycyjne polskie wódki gatunkowe, tzw. „Przepalanki”, których historia sięga XVIII wieku. Sekretem smaku przepalanek było dodanie przepalonego w odpowiedni sposób cukru. Sprawia on, że Soplica Przepalana zyskuje subtelny i delikatny smak, z przyjemną karmelową goryczką oraz piękny, bursztynowy kolor. Taka też jest Soplica Przepalana Z Suszem Owocowym, odznaczająca się delikatnym, karmelowym smakiem uzupełnionym nutą suszonych, polskich owoców.

Soplica Orzech Laskowy

Wyjątkowo aromatyczna nalewka o słodkim smaku orzechów laskowych z polskich lasów. Jej niespotykana dotąd receptura opracowana została na podstawie przekazywanych z pokolenia na pokolenie rodzinnych przepisów. Sekretem niepowtarzalnego smaku tego trunku są naturalne i staranie wyselekcjonowane składniki oraz długie leżakowanie w specjalnych warunkach.

Soplica Orzech Włoski

Bogata kompozycja smaku Soplicy Orzech Włoski łączy dojrzałą słodycz wnętrza orzecha z lekką cierpkością otoczki. To idealna propozycja dla osób poszukujących wyrafinowanego, dobrze wyważonego aromatu z delikatną nutą wytrawnej goryczki. Orzech Włoski to głęboka i zrównoważona kompozycja o pełnym, bogatym smaku, oparta na polskiej recepturze nalewki z orzecha włoskiego.

Soplica Truskawkowa

Soplica Truskawkowa to idealna propozycja dla osób poszukujących smaków kojarzących się z letnimi miesiącami i tym co najlepsze w polskich ogrodach. Nowa Soplica sprawi, że tego lata soczyste, polskie owoce pojawią się na naszych stołach w nowej odsłonie – w postaci nalewki Truskawkowej.

Soplica Śliwkowa

Receptura tej wyjątkowej nalewki oparta jest na owocach śliwek. Jedynie naturalne składniki i staropolskie receptury pozwoliły stworzyć ten szlachetny trunek, zmieniając cierpkie owoce tarniny na słodki bukiet pełen niespotykanych akcentów smakowych i zapachowych. Bogactwa aromatu dopełnia długie leżakowanie w specjalnych warunkach.

Soplica Pigwowa

Szlachetna i długo leżakowana w specjalnych warunkach nalewka o tradycyjnym smaku dojrzałej pigwy prosto z polskiego sadu. Wyjątkowa i tradycyjna receptura oparta na dojrzewających jesienią owocach nadaje jej charakterystycznie słodki, a zarazem delikatnie kwaskowy smak. Dostępna jedynie w edycji limitowanej powstałej z corocznych zbiorów owoców.

Soplica Czarna Porzeczka

Najwyższej jakości aromatyczna nalewka z czarnej porzeczki, przygotowana jedynie z naturalnych składników. Swój unikalny, lekko wytrawny, przełamany nutą słodyczy smak, zawdzięcza tradycyjnej recepturze i owocom prosto z polskiego ogrodu. Doskonale dobrane proporcje i długie leżakowanie w specjalnych warunkach nie tylko nadały jej szlachetności, ale również wzbogaciły ją o niespotykany bukiet smakowy.

Soplica Wiśniowa

Jedyna w swoim rodzaju nalewka tworzona z w pełni dojrzałych wiśni z polskich sadów. Zgodne ze staropolską tradycją długie leżakowanie trunku oraz wyjątkowa receptura oparta na dojrzewających w słońcu owocach, nadają mu niepowtarzalnego smaku z wyróżniającą się nutą wiśniowej pestki.

Soplica Malinowa

Długo leżakowana nalewka o smaku soczystych malin prosto z letniego ogrodu. Swoją niespotykaną nutę smakową zawdzięcza dojrzałym, starannie wyselekcjonowanym owocom oraz tradycyjnej polskiej recepturze. Subtelny aromat tego trunku to wynik długiego dojrzewania w specjalnych warunkach, doskonałych proporcji i naturalnego pochodzenia składników.

Soplica Jagodowa

Jagody to owocne znane i spożywane od setek lat. Doceniane przez Polaków w świeżej postaci, są symbolem późnego lata i wczesnej jesieni. Są też jednymi z najczęściej wykorzystywanych owoców w produkcji domowych przetworów. Wraz z pojawieniem się na rynku nowej Soplicy Jagodowej, jagody trafiają na polskie stoły również w postaci tradycyjnej nalewki. Jej aromatyczny zapach oraz naturalny, pełen różnych odcieni smak, to propozycja głęboko zakorzeniona w tradycji wyrobu domowych alkoholi.

Soplica Cytrynowa z nutą miodu

Soplica Cytrynowa z nutą miodu to pierwszy tak orzeźwiający wariant w rodzinie Soplicy. Produkowana jest na bazie nalewów z całych owoców cytryn, ponieważ w takiej formie te owoce oddają pełnię i bogactwo swojego aromatu. Dodatek polskiego miodu wielokwiatowego, stanowi doskonałe dopełnienie nalewki, łagodząc jej lekką cierpkość
i nadając jej unikalnego charakteru. 

Soplica Mirabelkowa

Nowa Soplica Mirabelkowa to wynik połączenia dojrzałych i wyjątkowo aromatycznych mirabelek z polskim spirytusem według tradycyjnych receptur. To klasyczny smak lata, który na powrót zagości na polskich stołach. Z pewnością nowy wariant Soplicy smak umili długie, letnie wieczory, spędzane zarówno w gronie przyjaciół, jak i we dwoje. To też pierwszy na rynku alkohol o smaku tych lekko kwaskowatych owoców. 

Soplica Jabłkowa

Soplica Jabłkowa z pewnością ucieszy wszystkich fanów tradycyjnych, owocowych smaków pochodzących wprost z polskich sadów. Stanowi ona połączenie klasycznych, polskich nalewek jabłkowych znanych na terenach Polski już od wieków z najwyższą jakością oferowaną przez markę. Tajemnica lekko kwaskowatego smaku Soplicy Jabłkowej tkwi w kombinacji dojrzewających w słońcu polskich jabłek, polskiego spirytusu i długiego procesu maceracji tych owoców.

Soplica Staropolska

Soplica Staropolska stanowi zwieńczenie starań fachmistrzów Soplicy, którzy od pokoleń doskonalą tradycyjne receptury. Sporządzona według staropolskiego przepisu, łączy w sobie aromatyczne nalewy na orzechy włoskie, śliwki i goździki. Uszlachetniona jest tradycyjnym polskim miodem, po czym długo leżakuje w specjalnych warunkach, aż osiągnie pełnię swojego lekko słodkiego i owocowego smaku. Zasmakuj w szlachetnej jakości Soplicy Staropolskiej, którą poświadcza wyjątkowy, bursztynowy kolor nalewki. 

Soplica Staropolska Dereniowa

Dereń w polskich ogrodach od wieków uprawiany jest głównie jako roślina ozdobna. Jego owoce są bardzo soczyste i w smaku lekko kwaskowate, dzięki czemu znakomicie nadają się na przetwory. Nalewka dereniowa – przez wielu nazywana „królową nalewek” - wywodzi się jeszcze z tradycji szlacheckich. Przygotowywano ją w kuchniach dworskich i pałacowych jako wyjątkowy przysmak. Kiedyś tak znana, dziś jest znacznie rzadziej spotykana, a dzięki Soplicy Staropolskiej Dereniowej, będą dostępne dla szerszego grona koneserów. 

Soplica Staropolska Głogowa

Głóg to ciernisty krzew, który rośnie dziko w lasach i zaroślach. Ma bogatą historię – od starożytnego Egiptu, gdzie kojarzony był ze snem, przez Celtów, którzy czcili go i przypisywali mu właściwości oczyszczające, po europejskie dwory gdzie również cieszył się ogromnym szacunkiem. Nalewki z głogu robiono zarówno z kwiatów (zbieranych w maju), jak i owoców (zbieranych we wrześniu). Nowa Soplica Staropolska Głogowa przywróci owocom głogu niegdysiejszy blask,zzerpiąc ze 125-letniego dziedzictwa, sięgając do receptur założyciela marki oraz staropolskich tradycyjnych przepisów na nalewki sięgających historią aż XVII wieku.

Soplica Staropolska Jeżynowa

Jeżyna, zwana również ostrężyną, pochodzi z tej samej rodziny co częściej spotykana i wykorzystywana w przetwórstwie malina. Ich niewielka popularność wynika z faktu, że ich owoce są bardzo wrażliwe na zmianę temperatur i nie nadają się do dłuższego przechowywania. Już po jednym dniu od zerwania zaczynają tracić smak. Dlatego na najlepsze nalewki, owoce z dzikich krzewów zaraz po zebraniu zalewa się spirytusem, żeby wydobyć z nich pełnię aromatu. Soplica Staropolska Jeżynowa przywraca pamięć temu nieco zapomnianemu owocowi, z którego kiedyś słynęły polskie nalewki.

Proponowane koktajle

Aktualności

Soplica rozpoczyna rok z nowym smakiem i zimowymi atrakcjami

Soplica rozpoczyna rok z nowym smakiem i zimowymi atrakcjami

Soplica 28-01-2019
Soplica, lider kategorii alkoholi smakowych na polskim rynku, rozpoczyna nowy rok poszerzając swoje owocowe portfolio o intensywny smak moreli.
Soplica z dwoma złotymi medalami Monde Selection!

Soplica z dwoma złotymi medalami Monde Selection!

Soplica 10-04-2018
Jurorzy najbardziej prestiżowego i najstarszego na świecie konkursu dedykowanego produktom spożywczym docenili jakość Soplicy.
Soplica Truskawkowa

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.