Wild Turkey to przykład prawdziwego burbonu rodem z Kentucky. Alkohol o ponad 150-letniej tradycji, powstaje w destylarni założonej w 1869 roku przez rodzinę Ripy, na wzgórzach zwanych Wild Turkey Hills w Lawrenceburgu. Receptury od ponad 60 lat pilnuje Jimmy Russel wraz ze swoim synem, Eddiem. Wild Turkey jest wyjątkowym trunkiem, nie tylko ze względu na swoją wieloletnią tradycję, ale także proces wytwarzania i doskonałą recepturę. Swój szlachetny charakter zawdzięcza między innymi temu, że jest starzony minimum 6 lat i destylowany według najwyższych norm jakości. Z wyróżniającą go, zwiększoną zawartością procentową alkoholu, od lat cieszy się mocną pozycją wśród amerykańskich whiskey.

Nasze produkty

Wild Turkey 101
Wild Turkey 81
Wild Turkey Rare Breed

Wild Turkey 101

Podstawowy, lekko pikantny wariant Wild Turkey produkowany z perfekcyjnie dobranych destylatów 6, 7 i 8-letnich. Swój charakterny, zdecydowany smak zawdzięcza 50.5% mocy alkoholu. Wyczujesz w nim miód z dębową nutą. Mocniejsza wersja Wild Turkey została wyróżniona srebrnym  medalem na International Spirits Challenge 2013.

Masz w sobie tyle odwagi, by go spróbować?

Wild Turkey 81

Dojrzewa  przez 6-8 lat w starannie wyselekcjonowanych beczkach z amerykańskiego białego dębu pochodzącego z gór Ozark. Ten skomponowany przez Eddiego Russella (Associate Distillera) bourbon o głębokim, bursztynowym kolorze to trunek o  40.5% zawartości alkoholu. Jego smak jest łagodny, z wyczuwalnymi nutami miodu, karmelu, jeżyn i migdałów. Wild Turkey 81 został doceniony przez specjalistów, którzy wyróżnili go złotym medalem International Spirits Challenge 2013.

Dasz mu radę?

Wild Turkey Rare Breed

Ten wyjątkowy, produkowany w małych partiach trunek, to ulubiony burbon Jimmy’ego Russela, legendarnego master distillera marki. Jak sam powtarza, zawsze trzyma dobrze schłodzoną butelkę w lodówce. Rare Breed powstaje w wyniku połączenia 6, 8 i 12 letnich destylatów i charakteryzuje się wyraźnie wyczuwalnym aromatem beczki. Posiada on oznaczenie barrel proof, co oznacza, że rozlewany jest prosto do butelek, bez rozcieńczania wodą w celu obniżenia mocy. Dzięki temu finalna zawartość alkoholu jest wyższa niż w innych burbonach – wynosi 112,8 proof czyli 56,4% w skali europejskiej. Kolejną cechą wyróżniającą Wild Turkey Rare Breed jest filtracja w temperaturze pokojowej, a nie na zimno, jak w przypadku większości innych whiskey.

Proponowane koktajle

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.