CEDC International Sp. z o.o. to jeden z największych producentów wódki oraz dystrybutorów alkoholu na świecie, jeden z liderów na kluczowych rynkach wódki na świecie: w Rosji i Polsce.

 

W Polsce CEDC oferuje znane, oryginalne i kultowe marki alkoholowe: Żubrówkę, Bols Platinum, Soplicę, Absolwenta i Żytniówkę wśród wódek; wina Carlo Rossi i Gancia oraz alkohole kolorowe, takie jak m. in.: whisky Grant’s, Glenfiddich i Tullamore Dew, Metaxa, Jȁgermeister, Cointreau, Campari, Cinzano, Passoa czy Remy Martin.

Naszą misją jest oferowanie przystępnego luksusu. Cel, jaki sobie stawiamy to osiągnięcie pierwszej pozycji wśród biznesu wódek w Polsce oraz wiodącej pozycji w segmencie wina i alkoholi kolorowych w centralnej i wschodniej Europie.

Wierzymy, że autentyczność i oryginalność to coś więcej niż tylko miejsce pochodzenia; to również przyrzeczenie wartości stojącej za markami; wprowadzanie i utrzymywanie najwyższych standardów; poszukiwanie czystych i naturalnych produktów; wyjątkowa, nieznająca kompromisów, dbałość o pochodzenie stosowanych składników oraz pasja w dążeniu do oferowania produktów najwyższej jakości.

 

 

CEDC została założona w Polsce na początku lat 90-tych. Działalność firmy, oparta na początku na imporcie piw Fosters, Grolsch i Anheuser Busch, rozrosła się do stworzenia pierwszej nowoczesnej sieci dystrybucyjnej, obsługującej odbiorców w największych miastach Polski. W 2005 roku spółka wkroczyła na rynek produkcji wódki, przejmując czołowy zakład produkcyjny w Polsce – Polmos Białystok.

W kolejnych latach firma coraz intensywniej rozbudowywała swój biznes produkcyjny, rozwijając sprzedaż własnych marek wódczanych.W 2006 r. CEDC rozszerzyła swoją działalność na rynek węgierski, kupując markę Royal Vodka oraz tworząc z niej najbardziej popularną wódkę na Węgrzech. W 2008 roku firma nabyła dwa rosyjskie koncerny – Russian Alcohol Group i Parliament – stając się największym producentem wódki w Rosji oraz jednym z największych producentów wódki na świecie.

W 2010 roku firma sfinalizowała kolejny zakup w Rosji - przejęcie wiodącego importera alkoholi premium w Rosji – Whitehall Group.  W czerwcu 2013 roku CEDC została kupiona przez Russian Standard Corporation, poprzez spółkę zależną – Roust Trading Limited, w transakcji, która przywróciła CEDC status spółki prywatnej.

Zarząd

 

Zarząd

Grant Winterton

Grant Winterton

Prezes (Chief Executive Officer)

Grant Winterton ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w marketingu, sprzedaży i ogólnym zarządzaniu, uzyskane w Campbells Soup (Australia), The Coca-Cola Company (Australia, Rosja, Ukraina, Chiny), Wimm Bill Dann (Rosja) i Red Bull (Rosja). Od ponad 10 lat Pan Winterton mieszka w Rosji, gdzie pracuje w branży towarów konsumpcyjnych, a jego szerokie doświadczenie zawodowe obejmuje rynki w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi oraz w krajach WNP. Pan Winterton ma dyplom licencjata nauk ekonomicznych (Bachelor of Commerce) ze specjalizacją w dziedzinie marketingu/finansów uzyskany na University of New South Wales w Australii.

Goran Ljubicic

Goran Ljubicic

Dyrektor Finansowy

Goran Ljubicic został powołany na stanowisko Dyrektora Finansowego CEDC w październiku 2014 roku. Poprzednio, od listopada 2013, pełnił on rolę Dyrektora Finansowego organizacji w Polsce. Goran Ljubicic posiada bogate doświadczenie w branży finansowej, w tym 10-letni okres pracy w firmie Coca-Cola w Rosji, jak również pracę w funduszach private equity oraz bankowości.

Przed dołączeniem do CEDC, Goran Ljubicic był Członkiem Zarządu i Dyrektorem Finansowym na Europę środkową i Bałkany w Kreis Swiss (2009-2013); Regionalnym Dyrektorem Zarządzającym na Bałkany w Salford Capital Management Fund (2005-2009); pełnił również funkcję Dyrektora Finansowego oraz inne stanowiska w Dziale Finansach w firmie Coca-Cola w Rosji, na Ukrainie, Białorusi , Środkowym Wschodzie i Europie (1995-2005). Goran Ljubicic jest absolwentem Alfred University w Nowym Jorku.

Roustam Tariko

Roustam Tariko

Przewodniczący Rady Dyrektorów

Roustam Tariko został powołany na stanowisko Przewodniczącego Rady Dyrektorów w lipcu 2012 roku. Roustam Tariko jest założycielem Russian Standard, jednej z największych firm operujących na rynku konsumenckim. Russian Standard jest liderem branży bankowej oraz dystrybucji win musujących i wódek segmentu premium. Russian Standard, założony w 1992 roku, skupia dziś następujące firmy : Russian Standard Vodka (lider segmentu wódek premium w Rosji, obecny w 75 krajach), Roust Inc. (lider dystrybucji napojów alkoholowych w Rosji), Gancia, Russian Standard Bank (lider rosyjskiego rynku banków udzielających kredytów konsumpcyjnych) oraz Russian Standard Insurance. Roustam Tariko jest absolwentem wydziału ekonomii Moskiewskiego Państwowego Instytutu Transportu Kolejowego, co uzupełnił również kursami w INSEAD Executive School.

Eberhard von Löhneysen

Eberhard von Löhneysen

Dyrektor

Eberhard von Löhneysen jest dyrektorem CEDC od 5 czerwca 2013 r. Pan Löhneysen rozwinął swoją karierę w konsultingu biznesowym oraz zarządzaniu korporacyjnym. Po pracy w Banku Światowym, gdzie koncentrował się przez osiem lat na Ameryce Łacińskiej, Pan Löhneysen spędził ponad dwie dekady w firmie McKinsey & Co. zajmując się różnym obszarami i krajami. Był odpowiedzialny za obszar instytucji finansowych w Niemczech i przez siedem lat zarządzał biurem McKinsey w Berlinie, następnie przeniósł się do Moskwy, gdzie był odpowiedzialny za biuro zajmujące się krajami Europy Wschodniej. Po opuszczeniu McKinsey-a, Pan Löhneysen zajmował stanowisko CEO w Russian Standard. Obecnie Pan Löhneysen pełni funkcję Prezesa oraz Dyrektora Strategicznego w spółce 10EQS, firmie z branży internetowej, zajmującej się zarządzaniem wiedzą i organizującej współpracę z niezależnymi ekspertami.

Pavel Merkul

Pavel Merkul

Dyrektor

Pavel Merkul jest dyrektorem CEDC od 5 czerwca, 2013 roku. Pan Merkul, który dołączył do Russian Standard Corporation w 2009 roku, pełni obecnie funkcję Dyrektora Zarządzającego i członka Rady Dyrektorów w Russian Standard Corporation. Jest odpowiedzialny za kluczowe projekty korporacyjne w Russian Standard Group, w tym fuzje i przejęcie oraz integracje, jak również za finanse Russian Standard Group. Był aktywnie zaangażowany w negocjacje pomiędzy RTL a CEDC od 2011 roku. Rozpoczął karierę w 2001 roku pracując przy fuzjach i przejęciach w Rosji, następnie pracował w Boston Consulting Grup w latach 2004-2009, koncentrując się na projektach z zakresu rozwoju strategicznego oraz restrukturyzacji finansowej dla wiodących firm z branży bankowej i telekomunikacyjnej w Rosji i na Ukrainie. Zdobył swój dyplom z ekonomii na Uniwersytecie Moskiewskim a dyplom MBA w INSEAD we Francji i Singapurze.

Alessandro Picchi

Alessandro Picchi

Dyrektor

Alessandro Picchi pełni funkcję Dyrektora CEDC od 23 kwietnia 2012 roku. Od grudnia 2011 r. do 15 kwietnia 2012 roku sprawował funkcję Radcy Prawnego w Russian Standard Corporation. W latach 2006–2011 był partnerem w Morri, Cornelli & Associates, kancelarii podatkowej i prawniczej posiadającej biura w Mediolanie i Rzymie. Od roku 2000 do 2006 zajmował stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów Globalfin International z siedzibą w Genewie w Szwajcarii oraz stanowisko dyrektora w Motorel Investments BV. W latach 1996–2000 pełnił funkcję Radcy Prawnego Globalfin Holdings Ltd (Globalfin International Group SA) oraz był członkiem Rady Dyrektorów.

Monzer Elabrashy

Monzer Elabrashy

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Monzer Elabrashy ma 20-letnie doświadczenie w branży FMCG z zakresu sprzedaży i zarządzania, zdobyte m.in. w Europie, Wspólnocie Niepodległych Państw oraz Azji. Wcześniej pracował na wysokich stanowiskach menedżerskich w firmach takich jak: Coca-Cola, Coca-Cola Hellenic, Red Bull i Henkel. Jako Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny, jest odpowiedzialny za całą działalność biznesową CEDC w Polsce. Monzer Elabrashy mieszka i pracuje w Polsce od 2008 roku, poprzednio przebywał tu także w latach 2000-2002.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.