CEDC: lider rynku – lider innowacji

29-07-2021

Prestiżowy tytuł Breakthrough Innovation Polska za 2020 rok zdobyła nowa marka CEDC – Rajska Cytrusówka. W 2019 roku NielsenIQ uznał za najbardziej innowacyjny produkt alkoholowy markę Soplica Cytrynowa ze swoimi dwusmakami na bazie cytryny.

Według specjalistów NielsenIQ, o sukcesie nowego produktu decydują cztery czynniki. Po pierwsze, produkt musi wyróżniać się na tle istniejących na rynku alternatyw i odpowiadać na istniejącą potrzebę konsumentów. Po drugie, musi on spełniać oczekiwania konsumentów. Po trzecie, produkt taki musi mieć określone wsparcie skrojone na miarę, zarówno w dłuższym, jak i w krótszym okresie. Czwarty czynnik to organizacja i gotowość różnych działów firmy do wspólnej pracy, na rzecz sukcesu nowej inicjatywy. Właśnie te warunki spełniły produkty CEDC, Soplica Cytrynowa (tytuł Breakthrough Innovation Polska 2019) oraz Rajska Cytrusówka (tytuł Breakthrough Innovation Polska 2020).

 

Uznane za najlepszą innowację 2020 roku warianty Rajskiej Cytrusówki wykorzystują jako smak dopełniający owoce egzotyczne. Z kolei linia Soplica Cytrynowa uzupełniona została  smakami tradycyjnych polskich owoców i ziół (cierpkiej pigwy, słodkiej maliny czy orzeźwiającej mięty).

 

Wyróżnienia dla najlepszych innowacji z dwóch ostatnich lat, przyznane przez NielsenIQ Soplicy Cytrynowej i Rajskiej Cytrusówce pokazują, że dobrze odczytaliśmy trendy rynkowe i odpowiedzieliśmy na oczekiwania konsumentów – mówi Wojciech Bortkiewicz, Dyrektor Komercyjny Marketingu Wódek CEDC. W tym przypadku kluczowy był pomysł zestawienia ze sobą smaków, które dopełniały bazowy smak cytryny (w przypadku Soplicy), czy też cytrusów (w przypadku Rajskiej). Takie połączenie, dotąd niedostępne na rynku, trafiło w gust konsumentów alkoholi smakowych, którzy szukali nowej, orzeźwiającej i wyrazistej propozycji.    

 

Ranking najlepszych innowacji Breakthrough Innovation to najbardziej kompleksowy przegląd nowości na rynku FMCG w Polsce. Od trzech lat organizujemy go w gronie ekspertów NielsenIQ, opierając się na dwóch obiektywnych kryteriach: wartości sprzedaży nowości i ich ocenie przez konsumentów w badaniu BASES Quickscreen. Dzięki takiemu podejściu mamy pewność, że laureatami zostają produkty, które zarówno odniosły sukces mierzony rzeczywistymi wynikami na rynku, jak i znalazły uznanie wśród nabywców.  Jak pokazuje dotychczasowa historia Breakthrough Innovation Poland, zwycięzcy raportu mają ponadprzeciętne szanse na powodzenie w długim okresie i z reguły przynoszą producentom inkrementalną sprzedaż – mówi Grzegorz Olkusznik, Dyrektor BASES NielsenIQ.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.