CEDC International rozszerza portfel marek Remy Cointreau

20-12-2018

Zakończenie 2018 roku będzie wyjątkowe dla wszystkich poszukających niezwykłych doznań smakowych. W dystrybucji CEDC International, lidera rynku alkoholi mocnych w Polsce, zadebiutują ekskluzywne marki z portfela firmy Remy Cointreau: szkockie whisky Bruichladdich, Port Charlotte i Octomore, barbadoski rum Mount Gay oraz nieszablonowy, szkocki gin The Botanist.

Whisky, rum i gin są najszybciej rosnącymi kategoriami na polskim rynku alkoholi mocnych. Rok do roku notują dwucyfrowe wartości tempa wzrostu, zarówno jak chodzi o wolumen jak i o wartość. Jednocześnie stale rośnie segment najbardziej ekskluzywnych alkoholi premium – ten trend nie dotyczy już tylko tradycyjnie najpopularniejszych w Polsce wódek, ale też i innych mocnych trunków. Jak wskazują liczne badania, alkohole są najczęściej kupowanym dobrem luksusowym. Przestały być już tylko eleganckim prezentem na wyjątkową okazję, powoli stając się codzienną odrobiną luksusu, na którą Polacy mogą sobie pozwolić. Wprowadzenie do szerokiej dystrybucji marek będących własnością firmy Remy Cointreau, dotychczas na polskim rynku reprezentowanej m.in. przez marki Metaxa, Cointreau czy Remy Martin, wszystkie od lat dystrybuowane przez CEDC International, jest właśnie odpowiedzią na te rynkowe i konsumpcyjne trendy.

Jesteśmy przekonani, że poszerzenie naszego portfela w Polsce o tak oryginalne marki jak Bruichladdich, Port Charlotte, Octomore, Mount Gay czy The Botanist odbije się szerokim echem wśród konsumentów – mówi Monika Melnicka, Senior Brand Manager marek Remy Cointreau w CEDC International. Swoją ofertę kierujemy do koneserów alkoholi premium, którzy szukają unikalnych smaków i historii, a także nonkonformistycznego podejścia do rzemiosła produkcji alkoholi. Nasze nowe propozycje to ucieleśnienie słowa oryginalność w każdym jego aspekcie – wierzymy, że zostanie to docenione.

Bruichladdich to destylarnia leżąca na szkockiej wyspie Islay w archipelagu Hebrydów, z historią sięgającą 1881 roku. W destylarni produkowane są trzy unikalne whisky – klasyczna, nietorfowa Bruichladdich leżakowana w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu u wybrzeży Loch Indaal, mocno torfowa Port Charlotte, whisky wydestylowana w całości z jęczmienia zebranego na wyspie Islay oraz Octomore, będąca najbardziej torfową whisky single malt na świecie. W Bruichladdich naczelną zasadą jest łamanie konwenansów i jednocześnie autentyczność pochodzenia. Lokalna woda, szkocki jęczmień, destylacja i dojrzewanie na Islay, brak filtracji na zimno i barwienia karmelem, a także dusza i uczucie, wkładane w każdą beczkę i butelkę to wyróżniki jakości wyjątkowych whisky tworzonych w destylarni Bruichladdich.

Mount Gay to najstarsza marka rumu na świecie. To ponad 300 lat wiedzy i doświadczenia zbieranego nieprzerwanie od 1703 roku. Swoją nazwę ten wyjątkowy, pochodzący z Barbadosu rum zawdzięczy sir John Gay Alleyne’owi, XVIII-wiecznemu właścicielowi plantacji trzciny cukrowej i twórcy potęgi marki. Najwyższa jakość rumów Mount Gay opiera się na sześciu filarach. Najważniejszym z nich jest niezwykłej czystości woda pochodząca ze studni głębinowych na wyspie, wyjątkowa w smaku dzięki naturalnej filtracji wapieniem koralowym. Drugi ze składników składających się na jakość rumów Mount Gay to barbadoski cukier z trzciny cukrowej i melasa, od XVIII wieku nazywana barbadoskim, czarnym złotem. Kolejny element to fermentacja odbywająca się na świeżym powietrzu. Następnymi filarami są destylacja, prowadzona w tej samej technologii od 1703 roku, oraz maturacja, która w tropikalnym klimacie Karaibów jest dwa lub nawet trzy razy krótsza niż gdzie indziej. Rumy Mount Gay dojrzewają w lekko wypalanych beczkach z amerykańskiego dębu, wcześniej wykorzystywanych w procesie starzenia amerykańskiej whiskey. Ostatni z elementów składających się na jakość rumów Mount Gay to proces blendowania, przebiegający pod czujnym okiem Allena Smitha – master blendera marki, pracującego w destylarni już od niemal 30tu lat.

Ostatnia z nowości, to The Botanist - wielowymiarowy gin, będący emanacją dziedzictwa natury szkockiej wyspy Islay. W butelkach ginu The Botanist zamknięte są 22 ręcznie selekcjonowane i zbierane gatunki lokalnych roślin, podkreślających w procesie destylacji aromat dziewięciu rodzajów jagód, kory, nasion i owoców. The Botanist to pierwszy gin z Islay - manifestacja niepokornego ducha, z którego od wieków słynie ta wyspa.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.