Dwa nowe, słodko-gorzkie smaki Żytniówki

22-05-2018

Żytniówka, jedna z najpopularniejszych marek alkoholu w Polsce, korzystając z potencjału segmentu wódek słodko-gorzkich oraz opierając się na aktualnych trendach, wprowadza zmiany w swoim portfolio. Z początkiem czerwca na sklepowych półkach pojawią się Żytniówka Gorzka z Herbatą i Żytniówka Gorzka z Ziołami.

Żytniówka to jedna z najpopularniejszych marek wódki w Polsce z segmentu ekonomicznego. W 2015 roku w międzynarodowym rankingu Klubu Milionerów, opublikowanym przez prestiżowy magazyn Drinks International, została też uznana za najszybciej rosnącą markę wódki na świecie[1]. W 2016 roku Żytniówka zaprezentowała nowe, kompletnie odświeżone opakowania i nową komunikację podkreślającą jej główne atrybuty – żytni spirytus, tradycję wyrobu wódek z polskiego żyta oraz Podlasie, jako region swojego pochodzenia.

Żytniówka to jedna z kluczowych marek w segmencie wódek słodko-gorzkich, który odpowiada za niemal ¼ całego segmentu wódek smakowych – mówi Paweł Pietrzykowski, Brand Manager marki Żytniówka.

[1] The Millionaire's Club, Drinks International, czerwiec 2015. 

Nasza marka jest od lat doceniana również przez konsumentów. To właśnie z myślą o nich wprowadzamy dwa nowe smaki Żytniówki: Gorzki z Herbatą i Gorzki z Ziołami, które na sklepowych półkach zastąpią warianty z pigwą i pomarańczą. Badania wskazują, że zdecydowana większość polskich konsumentów regularnie pija herbatę. Jej smak nie był do tej pory dostępny w ofercie CEDC, a idealnie pasuje do charakteru marki Żytniówka jak i całego segmentu wódek słodko-gorzkich. Również często wykorzystywany w innych kategoriach spożywczych smak starannie wyselekcjonowanych ziół jest łatwo rozpoznawalny dla konsumenta i dobrze uzupełnia ofertę Żytniówki. Wierzymy, że nowe smaki Żytniówki trafią w gust polskich konsumentów i staną się kolejnym, ciekawym rozwinięciem portfolio marki - dodaje Paweł Pietrzykowski, Brand Manager marki Żytniówka.

Żytniówka Gorzka z Herbatą oraz Żytniówka Gorzka z Ziołami dostępne będą od czerwca w kanale handlu tradycyjnego w pojemnościach 100ml i 200ml. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.