Dzikość leży w naszej naturze – nowe, owocowe smaki Żubrówki Bison Grass

20-02-2019

Żubrówka Bison Grass powraca na rynek w odświeżonej formie i z nowymi, zaskakującymi smakami. Nowe warianty, Rajskie Jabłko, Dzika Czereśnia i Leśna Poziomka, to smak legendarnej i doskonale znanej wszystkim wódki „z trawką” połączony z aromatami dzikich owoców.

Żubrówka od lat jest ikoną i dumą Polaków. Marka jest absolutnym liderem rynku wódki w Polsce, jednocześnie będąc 4. największą marką wódki na świecie i 7. pod względem tempa wzrostu[1]. Historia Żubrówki Bison Grass od samego początku wiąże się z trawą żubrową, która dziko rośnie w Puszczy Białowieskiej. Jednak trawa żubrowa, której źdźbła znajdują się w każdej butelce Żubrówki Bison Grass, to nie jedyny dar Puszczy Białowieskiej. Natura Podlasia rodzi również inne dzikie owoce, o niebanalnych i zaskakujących smakach. To właśnie przyroda jest źródłem kompletnie nowych wariantów smakowych legendarnej Żubrówki Bison Grass – Żubrówki Bison Grass Rajskie Jabłko, Żubrówki Bison Grass Dzika Czereśnia i Żubrówki Bison Grass Leśna Poziomka.  

Wódki smakowe są coraz istotniejszym segmentem rynku, odpowiadając już za niemal ¼ sprzedaży wódki w Polsce[2]. Konsumenci chętnie wybierają lżejsze produkty, o niższej zawartości alkoholu i owocowych, mniej wytrawnych smakach, a nasza najważniejsza marka stale podąża za rynkowymi trendami. Wprowadzenie nowych wariantów do oferty Żubrówki Bison Grass jest naszą odpowiedzią na oczekiwania rynku i fanów alkoholi – mówi Femi Timu, Brand Manager Żubrówki Bison Grass. Alkohole smakowe są produktami bardziej uniwersalnymi, idealnymi na imprezy i towarzyskie spotkania. Nowe warianty Żubrówki Bison Grass o smaku dzikich owoców charakteryzują się niezwykłą łagodnością smaku co sprawia, że doskonale pasują do wielu okazji.

[1] Shanken’s IMPACT, World’s Top 100 Distilled Spirit Brands Worldwide, marzec 2018.

[2] Wewnętrzne dane sprzedażowe CEDC International Sp. Z o.o.

Każdy z trzech nowych smaków Żubrówki Bison Grass bazuje na dziko rosnących, ściśle wyselekcjonowanych owocach. Smak Rajskiego Jabłka charakteryzuje delikatna słodycz, która pełnię swojego aromatu pokazuje dopiero po dłuższej chwili. Dzika Czereśnia uderza na początku mocą słodkości, po chwili balansując ją nutą cierpkości i gwarantując niezapomniane wrażenia. Ostatni wariant, Leśna Poziomka, również odznacza się słodyczą, która kontrastuje z zaskakującym, charakterystycznym aromatem, dzikich, lekko kwaśnych poziomek. Nowe smaki bazują na Żubrówce Bison Grass, co oznacza że do każdej butelki trafia jedno, ściśle wyselekcjonowane źdźbło trawy żubrowej. Dzikie, owocowe aromaty nowych wariantów skontrastowane są charakterystycznym smakiem Żubrówki Bison Grass, który bazuje na wyjątkowej i niezmiennej recepturze opierającej się o macerat z trawy żubrowej, zgodnie z wieloletnią tradycją, leżakowany w dębowych beczkach, co nadaje mu bogatszy i głębszy, bardziej skoncentrowany smak.

Nowe warianty Żubrówki Bison Grass na rynku pojawią się w opakowaniach z odświeżonymi logotypami marki i etykietami, nawiązującymi do bogatej tradycji i historii marki. Nowe, transparentne etykiety zdobione są ręcznie malowanymi symbolami owoców, ułatwiającymi rozpoznanie konkretnego smaku i podkreślającymi naturalne pochodzenie produktów. Nowe opakowania zyskały również kolorowe zakrętki, ułatwiające identyfikację produktu na sklepowych półkach.

Wprowadzenie do sprzedaży nowych Żubrówek wspierane będzie komunikacją w punktach sprzedaży przy pomocy materiałów POS oraz specjalnych ekspozycji. Przewidziane są także dodatkowe aktywacje w kanale gastronomicznym, specjalny program barmański prowadzony przez nowego Brand Ambasadora Żubrówki, Dawida Bujara, a także aktywności na letnich festiwalach. Launch nowych wariantów Żubrówki wsparty będzie także działaniami w kanałach digital i PR. Żubrówka Bison Grass Rajskie Jabłko, Żubrówka Bison Grass Dzika Czereśnia i Żubrówka Bison Grass Leśna Poziomka będą dostępne w sprzedaży pod koniec lutego w kanałach handlu tradycyjnego i nowoczesnego w butelkach o pojemności 100, 200 i 500ml. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.