Finał projektu Absolwent w Transferowni

06-07-2015

6 lipca w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się finał projektu Absolwent w Transferowni, w którym studenci białostockich uczelni mogli zmierzyć się z wyzwaniami biznesowymi, opracowanymi przez ekspertów CEDC.

Przez ostatnie dwa miesiące finaliści projektu: 16 studentów kierunków takich, jak inżynieria produkcji, biotechnologia, budowa maszyn, chemia czy biologia, zmagało się z zagadnieniami przygotowanymi przez ekspertów CEDC International, właściciela Polmosu Białystok i lidera rynku alkoholowego w Polsce. Częścią projektu były dodatkowe szkolenia i warsztaty, m. in. z zakresu kreatywności, networkingu i zarządzania czasem, organizowane przy wsparciu oraz na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Dwie czteroosobowe drużyny, w skład których wchodzili głównie studenci inżynierii produkcji i inżynierii biomedycznej, pracowały nad tematem dotyczącym nowoczesnej maceracji owoców alkoholem etylowym. Ich mentorem była mgr inż. Olga Orynycz z Wydziału Zarzadzania Politechniki Białostockiej. Nad drugim zagadnieniem, związanym z produkowaną w Białymstoku Żubrówką Bison Grass, również pracowały dwie grupy. W ich skład wchodzili studenci kierunków chemicznych, biologicznych i farmaceutycznych, szkolący się pod opieką dr Agnieszki Wilczewskiej z Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

Podczas finału projektu zaprezentowane zostały rozwiązania problemów technologicznych, a komisja składająca się z przedstawicieli CEDC oraz Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego wyłoniła zwycięzców. O wygranej decydowały przede wszystkim innowacyjność, przewaga konkurencyjna, umiejętności prezentacyjne, a także komercyjny potencjał przygotowanego rozwiązania.

W składzie pierwszej z nagrodzonych drużyn znaleźli się: Joanna Wołosewicz, Natalia Szlaga, Wojciech Fidziukiewicz  i Artur Ogrodnik.  Z drugim tematem najlepiej poradziła sobie grupa, w której pracowali: Joanna Lach, Katarzyna Kamińska, Agnieszka Bielska i Mateusz Maciejczyk.

Każdy z członków dwóch zwycięskich zespołów otrzyma stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych na szkolenia, kursy i studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje oraz zapewniające rozwój osobisty. Zgodnie z regulaminem projektu, trzymiesięczne płatne staże w oddziale CEDC w Białymstoku otrzymali liderzy zwycięskich drużyn: Joanna Lach i Wojciech Fidziukiewicz, niemniej jednak – pragnąc docenić wysoki poziom i zaangażowanie uczestników – dodatkowo, dwumiesięczne płatne staże otrzymają również Urszula Cimoch i Krzysztof Łapiński z pozostałych grup.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.