Gancia obchodzi 170-lecie powstania

16-12-2020

Marka GANCIA, producent pierwszego włoskiego wina musującego, obchodzi 170-lecie powstania.

Założona w 1850 roku przez Carlo Gancię, twórcę pierwszego włoskiego wina musującego, GANCIA jest jednym z największych producentów win musujących na  świecie, w tym Prosecco i Asti. Marka zalicza się do symboli włoskiego stylu życia i jest dystrybuowana w ponad 65 krajach świata. Wina musujące GANCIA leżakują w piwnicach wykutych przed wiekami w wapiennych skałach w miejscowości Canelli. Nazywane „podziemnymi katedrami” piwnice zapewniają naturalną izolację termiczną o stałej temperaturze 12–14 stopni Celsjusza, idealnej do uszlachetniania win musujących.

 

Wina musujące GANCIA pochodzą z rejonów Langhe-Roero i Monferrato w Piemoncie, jednych z najwyżej cenionych winnic na świecie, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2020 roku GANCIA zwiększyła globalną sprzedaż o ponad 30%. W Polsce GANCIA jest oferowana przez CEDC International, lidera na rynku producentów i importerów mocnych alkoholi, w wariantach wina musującego, jak również stołowego. W tym roku portfolio marki w Polski zostało rozszerzone o kolejne dwie nowości: Gancia Sparkling Peach oraz Gancia Sparkling Strawberry. Są to kompozycje stworzone w oparciu o naturalne aromaty owocowe i wino musujące, produkowane z najlepszych odmian piemonckich winorośli.

 

Z okazji 170. urodzin, GANCIA przygotowała  okolicznościową edycję wina musującego, które leżakowało w historycznych piwnicach przez 170 miesięcy. Limitowana seria ma charakter kolekcjonerski. Gancia to jednak nie tylko doskonałe wina musujące i uosobienie włoskiego stylu życia. Marka stała się także prekursorem innowacyjnej komunikacji poprzez plakat. Dla niej plakaty tworzył m.in. Leonetto Cappiello – autor znany z odważnego i charyzmatycznego stylu. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.