Glenfiddich odkrywa swoje nowe 26-letnie wcielenie

21-08-2014

Najczęściej nagradzana na świecie szkocka whisky single malt wprowadza na rynek swoje najnowsze wcielenie – 26-letnią whisky Glenfiddich Excellence. Trunek ten dojrzewa w dębowych beczkach po burbonie przez ponad ćwierć wieku, co nadaje mu wyjątkowego charakteru. Premiera Glenfiddich Excellence stanowi znakomity dodatek do kolekcji rzadkich i prestiżowych rodzajów whisky, pochodzących z rodzinnej destylarni Glenfiddich.

Beczki dębowe, używane wcześniej do leżakowania amerykańskiej whiskey i importowane specjalnie do destylarni w Dufftown, pozwalają na uzyskanie unikalnego smaku i zapachu. 26-letnia Glenfiddich Excellence jest pierwszą whisky single malt z destylarni Glenfiddich, do produkcji której przez cały proces leżakowania wykorzystywano wyłącznie beczki po burbonie.

Brian Kinsman, Glenfiddich Malt Master, wyjaśnia: "Poprzez leżakowanie tej whisky wyłącznie w beczkach po burbonie, stworzyliśmy piękny i intensywny aromat, odzwierciedlający naszą pasję do tworzenia niewiarygodnych odmian single malt. Glenfiddich Excellence – nasz nowy produkt – poprzez unikatową nutę wanilii oraz lekki posmak dębu i przypraw, wyraża prawdziwe dziedzictwo Glenfiddich. Wszak produkcja kwiatowych, owocowych i głęboko aromatycznych rodzajów whisky to nasza specjalność. Wierzymy, że jest to jeden z najbardziej pożądanych smaków naszej whisky, znajdujący odzwierciedlenie w nazwie ‘Excellence’, czyli doskonałość".

"Jako firma rodzinna od zawsze stawialiśmy sobie za cel ustanowienie najwyższych norm produkcji whisky" – dodaje Peter Gordon, Dyrektor firmy William Grant & Sons. "Dbałość o jakość whisky single malt jest naszym nieustannym wyzwaniem. Pielęgnujemy naszą niezależność, ponieważ umożliwia nam ona innowacyjne tworzenie najlepszej whisky, a 26-letnia Glenfiddich Excellence jest najlepszym tego przykładem. Ten nowy dodatek do naszej kolekcji rzadkich rodzajów whisky single malt potwierdza, że jako wielopokoleniowa firma posiadamy niesłabnącą motywację do stworzenia najlepszej whisky w dolinie".

26-letnia Glenfiddich Excellence, prezentowana jest w eleganckiej szklanej butelce z delikatnymi złotymi napisami i zamknięta dębowym korkiem przypominającym beczki po burbonie, w których dojrzewa. Opakowana w wykwintne wytłaczane pudełko Glenfiddich Excellence z pewnością stanowić będzie prestiżowy dodatek do kolekcji single malt.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.