Glenfiddich Grand Cru

15-10-2020

Pod koniec sierpnia br., podczas niecodziennej – wirtualnej – degustacji, swoją premierę na polskim rynku miał kolejny wariant marki Glenfiddich – Grand Cru.

Glenfiddich Grand Cru to kolejny wariant z prestiżowej serii „Grand”. Jest to niezwykła propozycja przygotowana przez samego Malt Mastera marki - Briana Kinsmana. Wariant ten łączy ze sobą nieszablonowe podejście do whisky oraz celebracji. Grand Cru przez 23 lata leżakuje w beczkach z amerykańskiego i europejskiego dębu.

Przez pół roku finiszowany jest w French Cuvee casks – beczkach z francuskiego dębu, wcześniej wykorzystanych do fermentacji wina, będącego bazą najlepszych win musujących z regionu Szampanii. Jest to jedyny single malt, który został poddany tak wyjątkowemu wykończeniu. Oddaje ono niezwykły smak, ducha luksusu i kunszt marki Glenfiddich. Większość domów szampańskich korzysta obecnie ze stalowych kadzi, jednak dostawcy współpracujący z marką Glenfiddich, konsekwentnie pozostają przy tradycyjnych beczkach. Dodają one ich winom niepowtarzalnych waniliowych, mineralnych i kremowych nut. Grand Cru dojrzewając w takich beczkach, nabiera wyjątkowego charakteru, cechującego wina z regionu Szampanii. 

To, co wyróżnia Glenfiddich Grand Cru, to przede wszystkich doskonale zbilansowany smak kremu waniliowego i toffi, z nadającymi lekkości nektarynkami, gruszkami oraz z kandyzowanym imbirem. Uwagę zwraca również wyjątkowy aromat migdałowych croissantów, wanilii i marcepanu wraz z orzeźwiającą nutą kwiatu jabłoni, cytryny i dojrzałych winogron. Finisz Glenfiddich Grand Cru jest długi, aksamitny z nutami soczystych winogron i kandyzowanych cytryn.

Glenfiddich Grand Cru będzie dostępny w specjalistycznych sklepach Sweet & Alco oraz w wybranych lokalach gastronomicznych.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.