Glenfiddich wprowadza swoją whisky na nowy poziom

05-11-2019

Glenfiddich, najczęściej nagradzana na świecie szkocka whisky typu single malt, wprowadza nowe, wyjątkowe opakowania 12 i 15-letnich wariantów. Poprzez wyrafinowane wzornictwo i detale, oddaje hołd swoim początkom w Dolinie Jeleni. Nowe opakowania zostają wprowadzone na polski rynek od października br.

Glenfiddich oznacza „Dolinę Jelenia” – miejsce w regionie Speyside w Szkocji, w którym twórca marki, William Grant, spełnił w 1887 r. swoje marzenie, własnoręcznie budując destylarnię. Dokonał tego z pomocą swoich siedmiu synów i dwóch córek w ciągu zaledwie roku. Właśnie do tych czasów, czyli do początków marki Glenfiddich nawiązuje nowy wygląd opakowania. Łączy on w sobie rodzinne dziedzictwo z wyrafinowanym i eleganckim wzornictwem. Nowe opakowania wariantów 12YO i 15YO mają zdecydowany charakter, który jednocześnie zachowuje najważniejsze, ikoniczne elementy butelek.  

Jednym z detali nowego wzoru butelki jest wyraźnie wygrawerowany w szkle symbol doliny, nadający jej większej wyrazistości i honorujący wieloletnie dziedzictwo marki. Wytłoczony
w złotym kolorze, legendarny symbol jelenia, dumnie prezentuje się pomiędzy ułożonymi w kształt litery V stokami doliny. Ozdobiony złotymi elementami podpis Williama Granta, znajduje się w górnej części butelki.

Za pomocą nowego, elganckiego opakowania chcieliśmy podkreślić miejsce produkcji whisky Glenfiddich oraz jej unikalne dziedzictwo – mówi Paweł Iwanowicz, Brand Manager marki Glenfiddich. Nasze flagowe produkty należą do najlepiej sprzedających się na świecie whisky typu single malt, więc bardzo ważne było, by odzwierciedlić bezsporną jakość trunku za pomocą unikalnego i nowoczesnego wzornictwa – dodaje.

Specjalność marki Glenfiddich, dwunastoletnia whisky, od teraz dostępna pod zmienioną nazwą Our Original Twelve, dojrzewa w najlepszych beczkach po sherry Oloroso i Burbonie, przez co najmniej 12 lat. Dzięki temu powstaje wspaniale zrównoważony aromat, który uzupełniają odświeżająco bogate i wyrafinowane nuty świeżej brzoskwini i delikatnego dębu. Piętnastoletni wariant Glenfiddich, z nową nazwą Our Solera Fifteen, podkreślającą znaczenie unikalnego systemu Solera, to innowacyjna whisky single malt produkowana od 1998 roku. System Solera łączy w sobie whisky dojrzewającą w beczkach po sherry i burbonie oraz w nowych beczkach dębowych. Dzięki mieszaniu whisky w kadziach Solera, zawsze wypełnionych co najmniej w połowie, powstaje harmonijna whisky, charakteryzująca się mocnym, ciepłym smakiem przypraw, miodu i owoców, który z każdym rokiem nabiera większej głębi.

Whisky Glenfiddich Our Original Twelve i Glenfiddich Our Solera Fifteen w nowych opakowaniach dostępne są w szerokiej dystrybucji od października br. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.