Grant’s 25 Year Old – wyjątkowy szkocki blend już w Polsce

12-02-2014

W lutym na polski rynek trafi luksusowy blend Grant’s 25 YO, stworzony dla uczczenia 100-lecia doniosłych dla marki wydarzeń, które przyniosły jej sławę i uznanie na całym świecie. Grant’s 25 YO dopełni kolekcję utytułowanych szkockich blendów z rodzinnej destylarni William Grant & Sons.

Grant's 25 YO to niepowtarzalny blend klasy ultra premium, składający się z 25 wyjątkowych i najbardziej utytułowanych whisky jęczmiennych i zbożowych, leżakujących przez minimum 25 lat. Wśród wielu interesujących komponentów, na szczególną uwagę zasługuje single grain whisky z 1964 roku, pochodząca z pierwszej destylacji w Girvan. Do przygotowania tego blendu użyte zostały również whisky z kilku nieistniejących już destylarni. Każda z nich leżakowała w starych dębowych beczkach tak długo, aż nabrała pożądanej głębi i złożoności smaku i uzyskała aprobatę niezwykle doświadczonego Master Blendera William Grant & Sons, Briana Kinsmana.

Premiera Grant's 25 YO jest hołdem obecnych właścicieli destylarni William Grant & Sons, złożonym ich wielkiemu przodkowi. Przeszło 100 lat temu Charles Gordon, zięć Williama Granta wyruszył w trwającą rok epicką podróż, która rozsławiła whisky Grant’s na całym świecie. Dzięki jego poświęceniu, wytrwałości w dążeniu do celu i niezwykłemu wyczuciu w prowadzonych interesach, destylarnia William Grant & Sons już w 1914 roku, z małej lokalnej firmy stała się rozpoznawalna niemal na wszystkich kontynentach, mając 60 swoich przedstawicieli w 30 krajach. Dziś, po przeszło 100 latach Grant’s jest jedną z najpopularniejszych szkockich whisky na świecie, obecną w ponad 180 krajach, ze sprzedażą na poziomie 54 milionów butelek rocznie. Podróż Charlesa Gordona zasłużyła więc na wyjątkowo ekskluzywne upamiętnienie, jakim bez wątpienia jest Grant’s 25 YO.

Grant’s 25 Year Old to dla nas dużo więcej niż tylko nowy, ekskluzywny produkt. Tak, jak każda wyjątkowa whisky, użyta do przygotowania tego blendu łączy się z pozostałymi w harmonijną i pełną charakteru całość, tak marka Grant’s jest sumą doświadczeń i wytrwałej pracy Charlesa Gordona oraz wielu innych członków rodziny Grant.

Tworząc whisky Grant’s 25 Year Old chcieliśmy w ten symboliczny sposób im za to wszystko podziękować – powiedziała Monika Melnicka, Brand Manager marki Grant’s w Polsce.

Już pierwszy kontakt z Grant’s 25 YO wskazuje, że mamy do czynienia z niezwykłą whisky. Pełne elegancji, ręcznie robione opakowanie, przyciągające wzrok głęboką, kobaltową barwą i grawerowanymi zdobieniami na metalowych wstawkach w kolorze szampańskim, kryje w sobie luksusową, szklaną butelkę, zaprojektowaną tak, by w pełni oddać urok wyjątkowo intensywnej, bursztynowej barwy whisky. Degustacja przynosi kolejne niezapomniane wrażenia. Nos wyjątkowo bogaty, owocowy. Wyczuwalne wyraźne nuty kwiatów brzoskwini, doprawione cynamonem i gałką muszkatołową. W smaku whisky Grant’s 25 YO odnaleźć można też delikatną, dobrze zbalansowaną słodycz, cynamon oraz wyczuwalne akcenty imbiru. Długi i aromatyczny finisz przywołuje zaś bogactwo przypraw, nuty anyżu z dymnymi
i tytoniowymi akcentami w tle. Whisky Grant’s 25 YO to prawdziwa uczta dla zmysłów.
Grant’s 25 YO dostępny będzie w ograniczonej ilości w kilku ściśle wyselekcjonowanych punktach sprzedaży.

Rekomendowana przez dystrybutora cena produktu w wyselekcjonowanych sklepach specjalistycznych (m.in. Fine Wine & Spirits: Pl. Bankowy 1 w Warszawie oraz ul. Warszawska 25, Konstancin - Jeziorna) to 1000 zł. Produkt rekomendowany do sprzedaży w kanale HoReCA.

Dystrybutorem marki Grant’s na rynku polskim jest firma CEDC.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.