Grant’s, Tullamore D.E.W. oraz Glenfiddich na pierwszym w Polsce Festiwalu Whisky

27-08-2014

22 i 23 sierpnia w Domu Whisky w Jastrzębiej Górze odbył się pierwszy w Polsce Festiwal Whisky. Impreza zgromadziła kiludziesięciu wystawców z Irlandii, Szkocji i pozostałych części świata oraz prawie 1500 gości. Pośród najsłynniejszych marek whisky znalazły się Grant’s, Tullamore D.E.W. oraz Glenfiddich wraz ze swą najnowszą 26-letnią Glenfiddich Excellence.

Rolę festiwalowych ekspertów pełnili m.in. globalni ambasadorzy marek z oferty CEDC: Glenfiddich, Grant’s i Tullamore D.E.W., którzy podczas warsztatów przekazywali tajniki związane z produkcją whisky oraz prowadzili jej degustację.

Eksperci zgodnie podkreślają zmianę postrzegania whisky w Polsce, która widoczna jest już od kilku lat. "Polacy coraz bardziej eksperymentują i dzięki temu odkrywają takie trunki, jak na przykład whisky" – stwierdził John Quinn, Globalny Ambasador Marki Tullamore D.E.W. Zdaniem Roba Allansona, Globalnego Ambasadora Marki Grant’s: "Whisky jest zdecydowanie praktyczna. Każdy znajdzie whisky dla siebie i w każdym przedziale cenowym". Ian Millar, autorytet w świecie whisky, Globalny Ambasador Marki Glenfiddich, podsumowuje: "Jest tylko jedna zasada dotycząca whisky – znajdź swój sposób, aby czerpać z niej przyjemność". Delektowanie się jest bowiem kwestią nad wyraz indywidualną, o czym przekonali się goście Festiwalu Whisky, smakując różnorodnych rodzajów tego trunku.

Dodatkową atrakcją Festiwalu była wystawa fotograficzna „Journey of the Cask”, której autorem jest Simon Butterworth, znany szkocki fotograf krajobrazu. Na 26 zdjęciach uwiecznił on historię drewna, które wpływa na smak i aromat luksusowej 26-letniej whisky Glenfiddich Excellence, która właśnie wchodzi na polski rynek.

Podsumowaniem atrakcji festiwalowych była możliwość zdobycia unikatowych butelek whisky Glenfiddich ze spersonalizowaną etykietą i podpisem samego Iana Millara. Goście Festiwalu mogli także stworzyć własną blended whisky pod czujnym okiem Roba Allansona, Ambasadora Grant’s.

Kolejna edycja wyjątkowego Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze zaplanowana jest na sierpień 2015 roku.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.