Metaxa świętuje milion sprzedanych butelek w ciągu roku

14-10-2014

Metaxa podbiła serca polskich konsumentów: w ciągu roku Polacy kupili aż milion butelek tego trunku; Polska to trzeci największy rynek Metaxy na świecie, po Grecji i Niemczech.

Metaxa swój sukces zawdzięcza między innymi unikalnemu smakowi, który jest prawdopodobnie najłagodniejszym smakiem wśród brown spiritów. A to dzięki starannie dobranej kompozycji składników, której sekretu strzeże  Mistrz Metaxy – Costas Raptis, jedyna osoba na świecie znająca recepturę trunku. Podczas spotkania zorganizowanego z okazji sprzedaży miliona butelek Mistrz Metaxy, będący już piątym strażnikiem jej smaku, przyjechał do Polski aby wraz z zaproszonymi gośćmi wznieść toast za sukces tego unikalnego trunku.

Co minutę na świecie wznoszonych jest aż tysiąc toastów Metaxą. Jednak to ostatnie toasty wzniesione w Polsce były szczególnie ważne dla tej dynamicznej marki z ponad 125-letnią historią. W tym roku, wypełniona aromatycznym trunkiem milionowa butelka Metaxy trafiła w ręce polskiego konsumenta. Ten modny trunek zdobywa ogromną popularność zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy mają coraz większe wymagania smakowe. Warto dodać, że 8 na 10 konsumentów sięga po Metaxę właśnie z powodu gładkiego i delikatnego smaku (BHT 2014, wśród konsumentów Metaxy, który pili Metaxę w ciągu ostatnich 12 m-cy, próba 101).

Metaxa – najłagodniejszy brown spirit pod słońcem

Metaxa to odmiana trunku pochodzącego z Grecji. Jej receptura została opracowana w 1888 roku przez Spyrosa Metaxę. Składniki, które nadają alkoholowi unikalny i rozpoznawalny na całym świecie smak to przede wszystkim starzone destylaty winne oraz najlepszej jakości wino typu Muscat, połączone z sekretnym zestawem śródziemnomorskich ziół, wśród których znaleźć można macerat z płatków róż.

Pierwszy milion to dopiero początek

"Sprzedanie milionowej butelki prestiżowego trunku stworzyło okazję do wspaniałej celebracji w wyśmienitym towarzystwie. Dzięki wyjątkowej dbałości o szczegóły i swemu niezwykłemu aromatowi, Metaxa zjednuje sobie coraz więcej konsumentów na całym świecie. Milion sprzedanych butelek w Polsce to najwspanialszy dowód i zarazem najlepsza motywacja dla kolejnych sukcesów marki. Wierzymy, że to dopiero początek i kolejne miliony przed nami", powiedział Arkadiusz Citków, Dyrektor Marketingu Importów CEDC.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.