Niezwykła podróż po świecie whisky

03-09-2015

Liczni uczestnicy II edycji Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze wyruszyli w podróż po świecie marek Grant’s, Glenfiddich, Tullamore DEW, Wild Turkey, The Balvenie i Monkey Shoulder.

Organizowane przez Dom Whisky w Jastrzębiej Górze wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród gości zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas drugiej edycji Festiwalu, goście odwiedzający teren imprezy, mieli możliwość poznania historii i trendów panujących wśród najpopularniejszych whisky na świecie.

„Z roku na rok Polacy coraz bardziej doceniają i chętniej degustują szkocką whisky, irlandzką whiskey czy bourbon, czego dowodem jest rosnąca popularność takich marek, jak Grant’s, Glenfiddich, Tullamore D.E.W. czy Wild Turkey. Wierzę, że dzięki naszemu zaproszeniu do podróży po świecie whisky, podczas której można zgłębić tajniki blendingu oraz niezwykłe historie oferowanych przez nas marek, grono pasjonatów tego szlachetnego trunku jeszcze bardziej się powiększy” – mówi Arkadiusz Citków, Dyrektor Komercyjny Marek Importowych CEDC.

Podróż przez świat marek Grant’s, Glenfiddich, Tullamore D.E.W., Wild Turkey, The Balvenie i Monkey Shoulder, oprócz ciekawostek dotyczących „wody życia”, wypełniona była mnóstwem atrakcji dla zwiedzających. Specjalnie zaaranżowany klimat destylarni, który panował w strefie Grant’s, wprowadzał gości w niezwykły nastrój. Do ich dyspozycji oddano nowoczesne, interaktywne narzędzia, które poprzez zabawę, uczyły historii tego trunku. Ciekawym wydarzeniem była również możliwość wzięcia udziału w sesji blendingowej. Próba wcielenia się w rolę Briana Kinsmana, Master Blendera marki Grant’s i tworzenie własnej, unikalnej whisky, cieszyły się ogromną popularnością. 

W strefie marki Glenfiddich, najczęściej nagradzanego single malta na świecie, barmani zachęcali do porównywania intrygujących nut smakowych poszczególnych wariantów tej szkockiej whisky, a także do próbowania bazujących na niej, wyjątkowych drinków. W strefie Tullamore D.E.W., popularnej irlandzkiej whiskey, goście mogli przystąpić do degustacji tego łagodnego trunku. Czekały też na nich niespodzianki jak np. aplikacja na tablet z nauką irlandzkiego akcentu, specjalna fotobudka do robienia zdjęć z przyjaciółmi, czy emocjonujące turnieje przy stole do piłkarzyków.

​Burbon Wild Turkey zaprosił wszystkich do Kentucky w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z motto marki, „Nie daj się oswoić!”, na odwiedzających czekały prawdziwie męskie atrakcje. Styliści z barbershopu mieli pełne ręce roboty strzygąc odwiedzających strefę panów. Piątkowy wieczór upłynął natomiast pod znakiem wyjątkowego pokazu tańca z ogniem, który rozgrzał emocje fanów złocistego alkoholu do czerwoności.

Niezwykła whisky single malt The Balvenie uchyliła rąbka tajemnicy prezentując szczegóły procesu produkcji, a triple malt whisky Monkey Shoulder na koniec podróży po świecie whisky zaprosiła gości do szalonej zabawy z koktajlami sporządzanymi przez globalnego ambasadora tej marki, Deana Callana. 

Możliwość podpatrywania najlepszych barmanów i wymiany doświadczeń z ekspertami i ambasadorami marek, pozwoliły miłośnikom whisky poczuć atmosferę miejsc, które są ojczyznami tego trunku. Zwieńczeniem podróży była degustacja głębokich, ciężkich i torfowych, lub łagodnych i owocowych bukietów najlepszych gatunków whisky na świecie.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.