Tullamore D.E.W. prezentuje nowy wariant irlandzkiej whiskey single malt

16-05-2019

Trzykrotnie destylowana irlandzka whiskey Tullamore D.E.W. słynie ze swojej wyjątkowej łagodności i unikalnego charakteru. Teraz marka rozszerza ofertę o drugą (po czternastoletnim wariancie) whiskey single malt – Tullamore D.E.W. 18YO Single Malt.

Trzykrotna destylacja, miękka słodycz whiskey zbożowej, delikatna pikantność pot still i owocowa nuta malt whiskey, które łączą się w harmonijną całość dojrzewając w beczkach po burbonie, sherry, cydrze czy karaibskim rumie. Tak, w dużym skrócie, można opisać dotychczas dostępne na polskim rynku warianty jednej z najlepszych irlandzkich whiskey na świecie, Tullamore D.E.W.. Teraz na fanów irlandzkiej whiskey czeka prawdziwa gratka – w ofercie marki znajdzie się druga już whiskey single malt, czyli Tullamore D.E.W. 18YO Single Malt. Nowy wariant dojrzewa w tradycyjnych beczkach po burbonie, a przez ostatnie pół roku jest finiszowany w starannie dobranych czterech typach beczek: po burbonie, sherry, porto i winie madera. Ta kombinacja drewna i czasu nadaje tej osiemnastoletniej whiskey irlandzkiej marki głębokiej barwy oraz bogatego słodowego smaku z subtelnymi owocowymi aromatami i długim, słodkim finiszem.

Historia whiskey Tullamore D.E.W. rozpoczęła się w 1829 r w uroczej miejscowości Tullamore, w samym sercu Irlandii. Lokalizacja destylarni została wybrana nieprzypadkowo. Jej okolice słyną z najbardziej żyznych ziem w całym kraju. To właśnie tam rośnie najwyższej jakości jęczmień i płynie krystalicznie czysta źródlana woda – baza do tworzenia jednej z najlepszych whiskey na świecie. Tullamore D.E.W. zawdzięcza swoją nazwę pełnemu determinacji Danielowi Edmondowi Williamsowi (D.E.W.), który jako 14-letni chłopiec zatrudnił się w wytwórni, by następnie rozwijać firmę przez kolejne dziesięciolecia. Marka Tullamore D.E.W. znana jest ze swojej wyjątkowej łagodności i unikalnego charakteru. Tullamore D.E.W. to niepowtarzalny styl tradycyjnego irlandzkiego trunku. To delikatny smak o wyjątkowym charakterze, doceniany przez koneserów na całym świecie. Dowodem uznania specjalistów jest wiele medali zdobytych w prestiżowych międzynarodowych konkursach oraz ogromne rzesze fanów marki na całym świecie.

Nowy wariant, Tullamore D.E.W. 18YO Single Malt, dostępny będzie w sprzedaży w sklepach specjalistycznych i sklepie internetowym KultoweAlkohole.pl od drugiej połowy maja br. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.