Wyjątkowe dziedzictwo smaku ukryte w kryształowej karafce – Metaxa AEN No. 2 Despina już w Polsce!

08-02-2019

W 2018 roku Metaxa świętowała 130. rocznicę powstania. Mistrz Metaksy, Constantinos Raptis, uświetnił tę okazję wprowadzając na rynek dokładnie 130 wyjątkowych karafek Metaksy AEN Cask No. 2 Despina. 10 egzemplarzy tej najcenniejszej kompozycji, jaka powstała w piwnicach słynnego House of Metaxa, trafiło w 2019 roku również do Polski.

Mistrzowie Metaxy zawsze wybierali najcenniejsze beczki spośród przechowywanych w piwnicach House of Metaxa, aby uhonorować najbardziej doniosłe wydarzenia z historii tej legendarnej marki. Nieliczne, dębowe beczki z pierwszej destylarni marki w Pireusie stanowią integralną część dziedzictwa Metaxy. I to właśnie one składają się na wyjątkową kompozycję najnowszej Metaxy AEN Cask No. 2 Despina. Stworzony przez Mistrza Metaxy, Constantinosa Raptisa, najbardziej wyjątkowy i ekskluzywny wariant powstał by uhonorować 130. rocznicę narodzin tego legendarnego, greckiego alkoholu. Nazwa tej odmiany Metaxy nie jest przypadkowa, ponieważ jej dwa człony całkowicie oddają jej charakter – AEN to greckie słowo oznaczające nieskończoność, tak jak nieskończona jest historia Metaxy, natomiast Despina to hołd dla żony Spyrosa Metaxy, twórcy marki. Despina Metaxa od momentu śmierci Spyrosa w 1909 roku z pasją kontynuowała jego dzieło, cały czas dążąc do doskonałości w produkcji alkoholi z  najlepszych, greckich składników. Jej wyjątkowy, biznesowy zmysł ugruntował status Metaxy, jako jednego z najbardziej wykwintnych alkoholi pochodzących z Europy.

Metaxa AEN Cask No. 2 Despina została skomponowana z najlepszych i najrzadszych destylatów przechowywanych w piwnicach House of Metaxa. To najcenniejsze skarby pokoleń Mistrzów Metaxy, które złożyły się na niesamowity aromat z nutami trufli, dzikich kwiatów i przypraw. Wariant ten, sprzedawany w eleganckich, ręcznie wykonanych karafkach Crystal de Sèvres, zabutelkowany został w liczbie jedynie 130 egzemplarzy. Aż 10 spośród nich trafiło do sprzedaży na polskim rynku. Dostępne są w wybranych, specjalistycznych sklepach (Dom Whisky – Reda, Eluxo – Jelenia Góra, Squad Whisky – Poznań) i najlepszych lokalach gastronomicznych.

Metaxa to marka sama w sobie. Jej historia zaczęła się w 1888 roku w Grecji. Od samego początku sztuka wytwarzania trunku jest pilnie strzeżona i przekazywana tylko w ręce Mistrza. To dzięki niemu każda butelka Metaxy jest gwarancją najwyższej jakości. Szlachetny płyn o głębokim kolorze bursztynu to wyjątkowa kompozycja winnych destylatów, leżakowanych przez wiele lat w baczkach z francuskiego dębu Limousin oraz słodkiego wina Muscat z egejskiej wyspy Samos. Mistrz Metaxy – Costas Raptis wieńczy swoje dzieło maceratem z ziół i płatków róż, nadając trunkowi niepowtarzalny smak.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.