Żubrówka i Żytniówka wśród największych marek alkoholowych świata

21-07-2015

Marki CEDC zostały wyróżnione w najnowszym zestawieniu branżowego magazynu „Drinks International”; ranking „Klubu Milionerów” obejmuje światowe marki alkoholowe o łącznej rocznej sprzedaży przynajmniej miliona 9-litrowych opakowań.

Coroczny ranking magazynu „Drinks International” klasyfikuje marki alkoholowe ze światowego rynku o największej sprzedaży. Debiutująca w tym zestawieniu Żytniówka, ekonomiczna wódka CEDC, okazała się marką o największym tempie wzrostu spośród wszystkich alkoholi notowanych w „Klubie Milionerów”. Porównując dane z 2013 i 2014 roku, Żytniówka osiągnęła imponujący wzrost sprzedaży wynoszący aż 63%.

 

Żubrówka, legendarna polska marka wódki, również znalazła się w czołówce zestawienia. Ex aequo z należącą do koncernu Diageo marką Ciroc, z 18% wzrostem sprzedaży rok do roku, zajęła trzecie miejsce wśród najszybciej rosnących wódek na świecie.  Żubrówka (wszystkie trzy warianty marki: Żubrówka Biała, Żubrówka Bison Grass i Żubrówka Złota) została też sklasyfikowana jako szósta największa marka wódki na świecie, o łącznej sprzedaży 5,2 miliona 9-litrowych opakowań. Żubrówka jest też zdecydowanym liderem polskich wódek, które znalazły się w rankingu (Żołądkowa Czysta de Luxe – 13, Krupnik – 15, Sobieski – 27 miejsce).

 

W zestawieniu „Drinks International”, wśród 30 czołowych wódek świata, oprócz Żubrówki sklasyfikowane zostały tez inne marki CEDC i grupy Roust: Soplica, Russian Standard, Green Mark i Talka.

 

Ranking magazynu „Drinks International” dostępny jest w Internecie pod adresem: http://www.headley.co.uk/headturner/MCsupp0715

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.