Żytniówka rozszerza smakowe portfolio

08-09-2016

Żytniówka, jedna z najpopularniejszych marek alkoholu w Polsce, rozbudowuje swoje portfolio o dwa kolejne smaki: Żytniówka Gorzka z Pigwą i Żytniówka Gorzka z Pomarańczą pojawią się na rynku w połowie września.

W ubiegłorocznym, międzynarodowym rankingu Klubu Milionerów, stworzonym przez prestiżowy magazyn Drinks International, Żytniówka została uznana za najszybciej rosnącą markę wódki na świecie1. Za jej sukces odpowiada głównie Żytniówka Czysta, jednak słodko-gorzkie warianty Żytniówki również odgrywają ważną rolę, sukcesywnie zdobywając wiernych fanów. Marka wykorzystując potencjał segmentu słodko-gorzkiego, największego wśród wódek smakowych, prezentuje dwa zupełnie nowe warianty w swoim portfolio - Żytniówkę Gorzką z Pigwą i Żytniówkę Gorzką z Pomarańczą. Oba smaki nie były do tej pory dostępne w segmencie alkoholi słodko-gorzkich.

 

Pigwa, owoc doskonale znany polskim konsumentom, idealnie pasuje do napojów alkoholowych, dodając nowej Żytniówce Gorzkiej z Pigwą elementu oryginalnej cierpkości. Druga z nowości, Żytniówka Gorzka z Pomarańczą, charakteryzuje się słodko-kwaskowatym, orzeźwiającym smakiem.

 

"Siłą Żytniówki jest polski, żytni spirytus, oraz pochodzenie z Podlasia. Słodko-gorzkie warianty Żytniówki cieszą się uznaniem wśród konsumentów i z roku na rok zyskują coraz więcej miłośników. Idąc w ślady czystej Żytniówki, wprowadziliśmy zmiany także w smakowym portfolio marki. Słodko-gorzkie warianty zyskują nową dedykowaną butelkę, etykiety oraz komunikację podkreślającą dwie wartości Żytniówki: żyto oraz Podlasie. Odświeżone opakowanie i nowości w portfolio – Gorzka z Pigwą i Gorzka z Pomarańczą, to efekt wsłuchiwania się w głos konsumentów. Żywe kolory etykiet i dopasowanych do nich zakrywek pozwalają na łatwą identyfikację produktów na półce sklepowej" – mówi Klaudia Krupicz, Brand Manager marki Żytniówka.

 

Wprowadzenie odświeżonego opakowania słodko-gorzkich Żytniówek i dwóch nowych wariantów – Gorzkiej z Pigwą i Gorzkiej z Pomarańczą wspierane będzie materiałami POS i komunikacją w prasie handlowej. Od połowy września dostępne będą w sprzedaży w kanale handlu tradycyjnego i nowoczesnego w pojemościach: 100ml i 200ml.

 

1 The Millionaire's Club, Drinks International, czerwiec 2015. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.