Nasze produkty

Balvenie Carribean Cask 14 YO
Balvenie Doublewood 12 YO
Balvenie PortWood 21YO

Balvenie Carribean Cask 14 YO

Szkocka whisky single malt Balvenie Carribean Cask przez 14 lat dojrzewa w tradycyjnych dębowych beczkach, a następnie „finiszuje" w beczkach po karaibskim rumie. Aby stworzyć idealny finisz, Malt Master  wypełnia amerykańskie dębowe beczki własnoręcznie wybraną mieszanką rumów. Gdy oceni, że beczki są już gotowe, miejsce rumu zastępuje 14 letnia whisky Balvenie, by nabrać aromatycznych nut smakowych. Rezultatem jest wyjątkowa whisky single malt o charakterze tradycyjnej, delikatnej i miodowej The Balvenie, połączona z nutami toffi i odrobiną owoców. Zapach dominowany jest przez bogaty, słodki i kremowy aromat toffi , połączony ze świeżymi nutami owocowymi. Delikatny smak dopełniają nuty wanilii i słodkiej dębiny, z wyczuwalnym aromatem owoców.

Balvenie Doublewood 12 YO

Tym, co wyróżnia The Balvenie Doublewood wśród szkockich whisky jest jej słodki smak, który zawdzięcza mieszance orzechów, cynamonu, wanilii oraz miodu. Przez 12 lat leżakuje w dwóch rodzajach beczek – dębowych po whisky oraz po oryginalnej sherry. Powstaje w destylarni Balvenie, która jako jedyna w Szkocji nadal stosuje tradycyjne metody produkcji: proces zmiękczania, kiełkowania ziaren oraz osuszania dymem torfowym odbywają się niezmiennie w posiadłości The Balvenie. W aromacie wyczuć można słodkie nuty owoców i Oloroso Sherry, przeniknięte zapachem miodu i wanilii. Smak jest delikatny i aksamitny z doskonałą kombinacją smaków – orzechowej słodyczy, pikanterii cynamonu oraz idealnie zbalansowanego sherry.

Balvenie PortWood 21YO

Aby stworzyć Balvenie PortWood Aged 21 Years, rzadką whisky Balvenie umieszcza się w beczkach,  w których niegdyś leżakowały najlepsze wina porto. Na tym etapie jest ono regularnie kontrolowane przez Malt Mastera Balvenie, który czuwa nad tym, by beczki oddały ściśle określoną cząstkę charakteru win porto, który wzmocni i urozmaici smak jednosłodowej whisky, zachowując przy tym jej pierwotne cechy. Aromat owoców i dojrzałych rodzynek, wzbogacony orzechową nutą to znak rozpoznawczy The Balvenie Portwood. Smak jest szlachetny, bardzo charakterystyczny, kremowy i jedwabisty z nutami owoców, miodu i przypraw.

Aktualności

Niezwykła podróż po świecie whisky

Niezwykła podróż po świecie whisky

Grant's 03-09-2015
Liczni uczestnicy II edycji Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze wyruszyli w podróż po świecie marek Grant’s, Glenfiddich, Tullamore DEW, Wild Turkey, The Balvenie i Monkey Shoulder.
Finał projektu Absolwent w Transferowni

Finał projektu Absolwent w Transferowni

06-07-2015
6 lipca w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się finał projektu Absolwent w Transferowni, w którym studenci białostockich uczelni mogli zmierzyć się z wyzwaniami biznesowymi, opracowanymi przez ekspertów CEDC.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.