METAXA

Metaxa to marka sama w sobie. Jej historia zaczyna się w 1888 roku w Grecji. Od samego początku sztuka wytwarzania trunku jest przekazywana w ręce Mistrza. To dzięki niemu każda butelka Metaxy jest gwarancją najwyższej jakości. Swoją delikatność natomiast, za którą ceniona jest na całym świecie, zawdzięcza idealnej kompozycji destylatów winnych, win typu muscat pochodzących z ręcznie zbieranych winogron z winnic na wyspach Morza Egejskiego oraz esencji śródziemnomorskich ziół i suszonych kwiatów.

Metaxa

Tysiąc toastów

Co minutę na świecie Metaxą podnoszonych jest aż tysiąc toastów. Ten alkohol jak żaden inny uosabia radość życia i proste przyjemności. Dlaczego mielibyście nie dołączyć do wyznawców tej filozofii?

Metaxa

Tajemnica produkcji

Tajemnica produkcji jest pilnie strzeżona. Podstawą są słodkie i bogate winogrona. Gdy przejdą proces podwójnej destylacji, przelewa się je do ręcznie robionych drewnianych beczek z francuskiego dębu Limousin. Leżakowanie trwa nawet do 30 lat, a gdy dobiegnie końca, zawartość beczek łączona jest z muskatem pochodzącym z egejskich wysp Samos i Limnos. Ostatni ruch należy do Mistrza Metaxy – Costasa Raptisa, który zestawia kompozycję win z maceratami ziół i płatków róż.

Metaxa

Toast w kosmosie

To pierwszy alkohol, którym wzniesiono toast w kosmosie. Aż trudno uwierzyć, że napój z takim międzyplanetarnym doświadczeniem ma swoje korzenie… w starożytności. Budowa pierwszej destylarni Metaxy rozpoczęła się w 1888 roku, kiedy to znaleziono słynną złotą monetę z wizerunkiem wojownika z Salaminy.

Metaxa

Metaxa AEN

Przy odrobinie szczęścia koneserzy mogą poznać również Metaxę AEN, która została wyprodukowana w ograniczonej liczbie 1888 egzemplarzy – i jak wszystko, co najbardziej drogocenne, niezwykle trudno ją dostać…

Nasze produkty

Metaxa 5*
Metaxa 7*
Metaxa 12*
Metaxa Grande Fine
Metaxa Private Reserve
Metaxa Honey Shot
Metaxa Angels Treasure

Metaxa 5*

METAXA 5 gwiazdek to najwyborniejsze destylaty winne leżakujące do 5 lat w piwnicach Domu METAXA. Całość dopełniona jest esencjami ze śródziemnomorskich ziół i płatków róży. METAXA 5 gwiazdek wyróżnia się kolorem ciemnego miodu, kwiatowym, owocowym aromatem oraz łagodnym posmakiem dębowego drewna.

Metaxa 7*

METAXA 7 gwiazdek to wyższa rangą odsłona stylu METAXY, zawierająca starsze roczniki win typu Muscat z wysp Morza Egejskiego. METAXA 7 gwiazdek swoim szlachetnym smakiem kąpanym w nutach wanilii przywołuje najcudowniejsze wspomnienia piaszczystych plaż w promieniach zachodzącego słońca.

Metaxa 12*

METAXA 12 gwiazdek, stworzona przez Mistrza METAXY Constantinosa Raptisa, zajmuje kolejne, dumne miejsce w Gwiazdkowej Serii. METAXA 12 gwiazdek to promienny bursztyn kryjący w sobie nutę aromatycznej kawy, słodkiego karmelu, uwodzicielskiej czekolady oraz równoważącą je szczyptę skórki pomarańczy.

Metaxa Grande Fine

METAXA Grande Fine zwraca na siebie uwagę dzięki oryginalnej butelce, inspirowanej grecką ceramiką z wyspy Rodos. Zamknięty w niej ciemno-bursztynowy trunek to niezwykła kompozycja destylatów, leżakujących nawet 15 lat. METAXA Grande Fine w smaku wyróżnia się wyjątkową gładkością i łagodnością, połączoną z lekką nutą wanilii.

Metaxa Private Reserve

METAXA Private Reserve to niezastąpiona kompozycja najstarszych destylatów winnych. Szlachetny i wyjątkowy smak z delikatnym aromatem dębu, orzechów laskowych i owoców kolonialnych rodzi się w trakcie 30 lat leżakowania w dębowych beczkach Limousin. Każda z butelek METAXY Private Reserve nosi swój indywidualny numer.

Metaxa Honey Shot

METAXA Honey Shot kryje w sobie łagodność METAXY 5 Gwiazdek oraz aromat naturalnego miodu pochodzącego z północnego Peloponezu. Charakteryzuje się delikatnie bursztynową barwą ze złotymi refleksami i bukietem składającym się z plastrów miodu, kwiatu pomarańczy, jaśminu i moreli. Zawartość alkoholu wynosząca 30% określana jest jako idealna dla miodowych alkoholi, pitych najczęściej w czystej postaci.

Metaxa Angels Treasure

W piwniczkach domu Metaxy, mistrz, uchwycił wszystko to co anioły pozostawiły za sobą - rzadki skarb mieszanek starzonych przez dziesięciolecia, które osiągnęły szczyt skoncetrowania, tak właśnie powstała Metaxa Angels Treasure. Metaxa ANGELS TREASURE to mieszanka wyrafinowanego smaku cynamonu, goździków, suszonych fig oraz miodu, które nadają trunkowi bogaty i trwały finisz.Charakteryzuje się bursztynową barwą z miedzianymi refleksami.

Proponowane koktajle

Aktualności

Metaxa Honey Shot – prawdziwy miód zamknięty w łagodnym smaku

Metaxa Honey Shot – prawdziwy miód zamknięty w łagodnym smaku

Metaxa 22-04-2015
"Be a Bee – kiss your Honey!" – takim hasłem Metaxa, najłagodniejszy brown spirit pod słońcem, zaskakuje polskich konsumentów, zachęcając do spróbowania nowego, uwodzicielskiego smaku, jaki prezentuje Metaxa Honey Shot.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.