Mount Gay to najstarsza marka rumu na świecie. To ponad 300 lat wiedzy i doświadczenia zbieranego nieprzerwanie od 1703 roku. Swoją nazwę ten wyjątkowy, pochodzący z Barbadosu rum zawdzięczy sir John Gay Alleyne’owi, XVIII-wiecznemu właścicielowi plantacji trzciny cukrowej i twórcy potęgi marki. 

Nasze produkty

Mount Gay Eclipse
Mount Gay SIlver
Mount Gay Black Barrel
Mount Gay XO
Mount Gay 1703 Master Select

Mount Gay Eclipse

Eclipse stanowi punkt odniesienia – pod względem charakteru, smaku i aromatu – wykorzystywany przez naszego Master Blendera Allena Smitha w procesie tworzenia wszystkich innych wariantów rumu Mount Gay. Dla wielu miłośników rumu, Eclipse jest także wzorcem, według którego należy oceniać również inne rumy. Eclipse posiada wspaniały, bursztynowo – złotych kolor oraz wspaniale złożony aromat.

Mount Gay SIlver

Czysty i aromatyczny Silver oferuje wyważoną harmonię smaku świeżego soku z trzciny cukrowej i banana, z nutami miętami pieprzowej i cytrusów.

Mount Gay Black Barrel

Black Barrel to wytwarzana w małych partiach, mieszanka wcześniej starzonych, tradycyjnych destylatów alembikowych oraz kolumnowych, finiszowanych w mocno wypalanych beczkach po burbonie. Dzięki temu wyjątkowemu procesowi, uwalniają się jednocześnie bardzo wyraźne, ale wyważone korzenne i dębowe aromaty.

Mount Gay XO

Zestawienie najlepszych rumów, leżakujących od 8 do 15 lat. Extra Old to głównie tradycyjne destylaty alembikowe, dłużej leżakowane dla bardziej wyważonych i pełniejszych smaków.

Mount Gay 1703 Master Select

1703 to wyjątkowa mieszanka złożona z rzadkich i wyjątkowych beczek, które Allen uważnie obserwował przez długie lata. Do uzyskania tej delikatnej, idealnie wyważonej i harmonijnie kompletnej mieszanki niezbędne były aż czterdzieści cztery mieszanki.

Aktualności

CEDC International rozszerza portfel marek Remy Cointreau

CEDC International rozszerza portfel marek Remy Cointreau

Bruichladdich 20-12-2018
Zakończenie 2018 roku będzie wyjątkowe dla wszystkich poszukających niezwykłych doznań smakowych.
Oświadczenie CEDC International sp. z o.o.

Oświadczenie CEDC International sp. z o.o.

01-06-2020
CEDC International nie prowadzi jakiejkolwiek działalności związanej ze sprzedażą lub dystrybucją sprzętu medycznego, maseczek ochronnych czy też środków dezynfekcyjnych.

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.