CEDC International Sp. z o.o. to jeden z największych producentów wódki oraz dystrybutorów alkoholu na świecie, jeden z liderów na kluczowych rynkach wódki na świecie: w Rosji i Polsce.

 

W Polsce CEDC oferuje znane, oryginalne i kultowe marki alkoholowe: Żubrówkę, Bols Platinum, Soplicę, Absolwenta i Żytniówkę wśród wódek; wina Carlo Rossi i Gancia oraz alkohole kolorowe, takie jak m. in.: whisky Grant’s, Glenfiddich i Tullamore Dew, Metaxa, Jȁgermeister, Cointreau, Campari, Cinzano, Passoa czy Remy Martin.

Naszą misją jest oferowanie przystępnego luksusu. Cel, jaki sobie stawiamy to osiągnięcie pierwszej pozycji wśród biznesu wódek w Polsce oraz wiodącej pozycji w segmencie wina i alkoholi kolorowych w centralnej i wschodniej Europie.

Wierzymy, że autentyczność i oryginalność to coś więcej niż tylko miejsce pochodzenia; to również przyrzeczenie wartości stojącej za markami; wprowadzanie i utrzymywanie najwyższych standardów; poszukiwanie czystych i naturalnych produktów; wyjątkowa, nieznająca kompromisów, dbałość o pochodzenie stosowanych składników oraz pasja w dążeniu do oferowania produktów najwyższej jakości.

 

 

CEDC została założona w Polsce na początku lat 90-tych. Działalność firmy, oparta na początku na imporcie piw Fosters, Grolsch i Anheuser Busch, rozrosła się do stworzenia pierwszej nowoczesnej sieci dystrybucyjnej, obsługującej odbiorców w największych miastach Polski. W 2005 roku spółka wkroczyła na rynek produkcji wódki, przejmując czołowy zakład produkcyjny w Polsce – Polmos Białystok.

W kolejnych latach firma coraz intensywniej rozbudowywała swój biznes produkcyjny, rozwijając sprzedaż własnych marek wódczanych.W 2006 r. CEDC rozszerzyła swoją działalność na rynek węgierski, kupując markę Royal Vodka oraz tworząc z niej najbardziej popularną wódkę na Węgrzech. W 2008 roku firma nabyła dwa rosyjskie koncerny – Russian Alcohol Group i Parliament – stając się największym producentem wódki w Rosji oraz jednym z największych producentów wódki na świecie.

W 2010 roku firma sfinalizowała kolejny zakup w Rosji - przejęcie wiodącego importera alkoholi premium w Rosji – Whitehall Group.  W czerwcu 2013 roku CEDC została kupiona przez Russian Standard Corporation, poprzez spółkę zależną – Roust Trading Limited, w transakcji, która przywróciła CEDC status spółki prywatnej.

 

 

 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.