Odpowiedzialność społeczna

Działając na rynku alkoholowym, dostrzegamy naszą szczególną rolę w promowaniu odpowiedzialnego podejścia do spożywania alkoholu. Wspierane przez nas edukacyjne kampanie społeczne mają na celu zmianę świadomości oraz postaw społecznych, zarówno w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji jak i sprzedaży wyrobów alkoholowych.
Odpowiedzialność społeczna

Piłeś - Nie jedź!

Głównym celem społecznej kampanii „Piłeś? Nie jedź” jest ograniczenie liczby wypadków spowodowanych przez młodzież prowadzącą pojazdy pod wpływem alkoholu.
Nasza Firma zaangażowała się w koordynowaną przez Związek Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego kampanię „Piłeś? Nie jedź”, której celem jest zwrócenie uwagi zarówno kierowców, jak i pasażerów na zachowanie trzeźwości podczas jazdy samochodem.

 

Mocny przekaz kreacji, skierowany przede wszystkim do osób młodych, zwracał uwagę na tragiczne konsekwencje związane z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu. Kampanię wspierały dodatkowe działania, jak np. akcje w klubach i dyskotekach, skierowane do kierowców pomiędzy 18 a 30 rokiem życia, którzy według statystyk policyjnych powodują najwięcej wypadków drogowych.

 

Kampania była realizowana w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”, a jej partnerami byli m. in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Komenda Główna Policji, Polski Związek Motorowy oraz Polska Izba Paliw Płynnych.
Piłeś - nie jedź

Lepszy start dla Twojego dziecka

Od ponad 6 lat w ramach branżowej kampanii „Lepszy start dla Twojego dziecka” pomagamy edukować młode kobiety i ich otoczenie informując, że nawet niewielka ilość alkoholu spożywana w ciąży może mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka.
Pomimo, iż od kilku lat rośnie liczba kobiet zachowujących całkowitą abstynencję w okresie ciąży, nadal co dziesiąta przyszła matka przyznaje, iż spożywała alkohol spodziewając się dziecka.

Ogromną rolę w edukacji kobiet na temat skutków takiego postepowania mają również do spełnienia lekarze ginekolodzy, położne oraz personel medyczny. 

Adresatkami kampanii są kobiety w wieku 18-35 lat, spodziewające się dziecka lub planujące ciążę, jak również osoby z ich najbliższego otoczenia. Dużą rolę odgrywają też działania skierowane do lekarzy ginekologów, pielęgniarek i położnych przekazujących wiedzę o możliwych skutkach picia alkoholu przez ciężarne.

Partnerami kampanii są m.in. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Położnych.


 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.